Whispering Sons na dwóch koncertach w Polsce

0

Jedna z lepiej rokujących kapel post-punkowych, Whispering Sons przyjeżdża do Polski. Belgowie wystąpią w listopadzie w Krakowie i Warszawie!

Whispering Sons to belgijski zespół bardzo zgrabnie poruszający się w stylistyce post-punkowej, który zachwyca przede wszystkim intrygującym, niskim głosem wokalistki Fenne Kuppens. Zapytani o ich główne inspiracje wskazują “dynamikę miasta”, znajdującą swoje odzwierciedlenie w hipnotycznych i niekiedy złowieszczo brzmiących utworach. W ich muzyce usłyszeć można wyraźne odwołania do wczesnej twórczości Editors, Interpolu oraz klasyków gatunku takich jak Joy Division i The Cure. Działają dopiero od 2016 roku, ale w Belgii już zrobiło się o nich głośno za  sprawą zwycięstwa w prestiżowym konkursie Humo’s Rock Rally.


Whispering Sons jesienią wystąpi 27 listopada w krakowskim Zet Pe Te, a dzień później 28 listopada w warszawskiej Proximie.

Bilety w sprzedaży na www.ebilet.plwww.goout.pl, www.goingapp.pl oraz www.empikbilety.pl.

Organizatorem koncertów jest agencja Charm Music.

Szczegółowe informacje o koncertach na:
Kraków – www.facebook.com/events/2326109107657505
Warszawa – www.facebook.com/events/615419458951143


Pierwsza EP-ka Whispering Sons „Endless Party” ukazała się w 2015 roku, a następnie dwie w 2016 i 2017 roku, a wydany w październiku 2018 debiutancki album “Image” jest jednym z tych, gdzie wyjątkowo wyraźna jest spójność narracyjna. Muzyka na debiutanckim albumie “wsysa” słuchacza w alternatywną rzeczywistość – jeśli nie całkowicie w tekstach, to także w głębokiej, melancholijnej atmosferze. “Image” spotkał się z wieloma przychylnymi recenzjami.

Więcej o zespole na www.facebook.com/WhisperingSons.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj