“Whiplash” – Black River promują nadchodzący album

0

Promując zapowiedziany na 19 marca album “Genaration aXe” zespół Black River opublikował w sieci nowego singla. Piosenka nosi tytuł “Whiplash”.

“Generation aXe” to limitowane wydawnictwo które będzie dostępne wyłącznie na koncertach w formie CD (Digi Pack). Znalazło się na nim dziesięć premierowych utworów, plus bonus track w postaci coveru The Doors “Break On Through”.

“Pewnej nocy obudziłem się mega wkurwiony i nie mogłem już zasnąć, zdałem sobie sprawę, że poziom tego absurdu, który nas otacza przekroczył wszelkie granice, że jest już nie do zniesienia, że to nie jest taki świat w jakim chcemy żyć, my, nasze rodziny i nasi przyjaciele. Spotkaliśmy się z chłopakami i było jasne, że wszyscy mamy w sobie ten sam gniew, tę samą niezgodę na rzeczywistość, ten sam wkurw. Postanowiliśmy wyrazić to w naszej muzie, nagrać 3-4 otworową EPkę, wyrzygać ten cały jad. Spotkaliśmy się pierwszy raz na próbie zaczęliśmy rozmawiać, grać i po 2 tygodniach Daray już siedział w studio, zamiast 3 utworów powstało 11, bez kalkulacji, na pełnym gniewie. Sądziłem, że jak już nagramy, to nam przejdzie, nie przeszło!”
mówi Maciej Taff, wokalista Black River

Na “Generation aXe” znajdziecie:

1. Oxygen
2. Joker
3. Whiplash
4. Under My Flag
5. Generation aXe
6. Crossover Love
7. Civil Army
8. Burn It
9. Motherless
10. Inner Hell
11. Break On Through

Z nowym materiałem zespół rusza w składającą się z dziesięciu koncertów wiosenną trasę koncertową. Na scenie grupie towarzyszyć będzie zespół Votum.

19.03 Poznań – Klub U Bazyla
20.03 Wrocław – Klub Pralnia
21.03 Krosno – Rock Klub Iron
26.03 Lublin – Klub 30
27.03 Warszawa – Proxima
28.03 Tychy – Underground Club
29.03 Dąbrowa Górnicza – Rock Out
03.04 Gdańsk – Drizzly Grizzly
04.04 Łódź – Magnetofon
24.04 Zabrze – CK Wiatrak

Black River zagra także podczas drugiego dnia tegorocznej edycji Mystic Festival która odbędzie się w dniach 10-11.06 w Krakowie, a 01.08 na Pol’And’Rock Festiwal w Kostrzynie nad Odrą na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

Więcej o zespole na https://www.facebook.com/OfficialBlackRiver/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here