We wrześniu jedyny koncert Wilco w Polsce

0

Na 15 września amerykańska rockowa grupa Wilco zapowiedziała koncert w warszawskim klubie Progresja. Będzie to pierwszy i jedyny jak do tej pory klubowy występ zespołu w naszym kraju.

Wilco to amerykański zespół rockowy z Chicago. Został założony przez Jeffa Tweddy’ego w 1995 po rozwiązaniu grupy Uncle Tupelo, grającej country alternatywne. Mimo że zespół nawiązywał do stylu muzycznego granego wcześniej przez Uncle Tupelo, obecnie znany jest z rocka, rocka alternatywnego oraz eksperymentalnego stylu.

W skład grupy wchodzą obecnie: basista John Stirratt, gitarzysta Nels Cline, perkusista Glenn Kotche, multiinstrumentalista Pat Sansone i pianista Mikael Jorgensen.


Koncert Wilco odbędzie się 15 września 2019 w klubie Progresja w Warszawie.

Sprzedaż biletów rozpoczyna się 15.02.2019, 10:00. 

Bilety na koncert w cenie 130 zł – 150 zł dostępne na progresja.com, goout.net oraz eventim.pl. Stacjonarna sprzedaż: Empik i Mediamarkt.


Wilco ma na koncie osiem albumów studyjnych, album koncertowy i dwa albumy we współpracy z Billym Braggiem. Płyty “Being There” (1996) i “Summerteeth” (1999) znalazły się na liście Pitchforka “Top 100 Albums of the 1990s” oraz zajmują odpowiednio 110 i 115 miejsce wśród najbardziej docenionych przez krytyków albumów dekady według acclaimedmusic.net. Następna płyta, “Yankee Hotel Foxtrot” (2002) była okrzyknięta najlepszym albumem roku, czwartym dekady i 71 wszech czasów na tejże stronie. Wydawnictwo to otrzymał także rzadką ocenę 10.0 w Pitchfork. Do dziś płyta rozeszła się w ponad 500 tysiącach egzemplarzach.

Następne albumy zdobywały coraz większą popularność komercyjną, debiutowały w pierwszej dziesiątce Billboard 200. Dyskografię Wilco zamyka wydany w 2016 roku krążek “Schmilco”.

Więcej o zespole na www.facebook.com/wilcohq.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj