Unsound 2017 – znamy wykonawców festiwalu!

0

To już piętnasta edycja tego nowatorskiego festiwalu. Jubileuszowa impreza odbędzie się pod hasłem “Flower Power”.

Nieszablonowe projekty, zaskakujące i niebanalne brzmienia oraz niekonwencjonalne połączenia muzyki ze sztukami wizualnymi – to wszystko czeka was podczas październikowego festiwalu Unsound 2017 w Krakowie. Istna uczta dla wszystkich… Dosłownie wszystkich, bo usłyszycie tu z pozoru niemożliwe połączenia noise, ambientu, techno, syntezatorów, minimal, jazzu, klasyki a nawet hip hopu. A całość okrasi oryginalna oprawa wizualna.

W programie tegorocznej imprezy znajdziecie m.in. Einsturzende Neubauten, Ninę Kraviz czy GAS, a NIVHEK i MFO zaprezentują projekt, nad którym pracowali w arktycznym Murmańsku.
Unsound 2017 uświetni również światowa premiera projektu MOONDOG FOR GAMELAN, .

Unsound Festival 2017 odbędzie się w dniach 8 – 15 października w Krakowie.

Bilety w cenach 400zł (karnet weekendowy) i 470zł (karnet tygodniowy) do kupienia na www.ticketpro.pl.


Unsound Festival to impreza wychodząca naprzeciw wciąż ewoluującej i mutującej muzyce i towarzyszącej jej sztuce wizualnej. Idea Unsound zrodziła się w 2003 roku w Krakowie. Początkowo było to małe, lokalne wydarzenie, które w ostatnich latach rozwinęło się tak mocno, by stać się jednym z najbardziej znanych wydarzeń tego typu w Europie.

Oprócz corocznej imprezy w Krakowie, Unsound Festival w formie mniejszych eventów odbywa się w wielu miastach na całym świecie – m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Adelaide, Toronto, Mińsku a nawet Tbilisi, Pradze czy Bratysławie.

Unsound stał się również znany, jako platforma dla artystów, dająca możliwość zaprezentowania nowych utworów lub prezentacji – na przykład pokaz laserów i dźwięków “Lumiere” w wykonaniu Roberta Henke’a, w Krakowie w 2013 roku.

Więcej o imprezie znajdziecie na www.facebook.com/unsoundfestival i www.unsound.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here