LEON, czyli Paweł Krześniak, to 22-letni gitarzysta i wokalista, obecnie studiujący w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 13 lat zakładając zespół NoXX.

Po NoXX Paweł grał również w zespole ŁOSOŚ, z którym pojawiał się na wielu festiwalach i konkursach rockowych, zdobywając główne nagrody. Obecnie pod pseudonimem LEON muzyk postanowił rozpocząć działalność solową.

W czerwcu 2017 LEON został jednym z dwojga laureatów programu “O!Polskie przeboje“, który w swoich założeniach ma przywracać znaczenie i wyznaczać nową jakość w polskiej muzyce rozrywkowej. Laureaci wystąpią w ramach Debiutów 54 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Na scenie amfiteatru wystąpią również m.in.: BBR&G, Arkadiusz Kłusowski, Karolina Leszko, Octavia, Ravel, Sen, Aneta Nayan.
Najlepszego artystę koncertu Debiutów wybierze jury i widzowie w głosowaniu SMS.

Młodzi wykonawcy podczas sobotniego konkursu powalczą o prestiżową nagrodę jury im. Anny Jantar i opolską Karolinkę, nagrodę publiczności, nagrodę specjalną Programu 1 i Agencji Muzycznej Polskiego Radia, nagrodę SAWP dla najlepszego debiutanta 54. Festiwalu Polskiej Piosenki 2017 w Opolu, nagrodę słuchaczy Radia Opole dla najlepszego debiutu oraz nagrodę biura podróży ITAKA.