Monterey i Newport – Fender wypuszcza na rynek dwa głośniki Bluetooth

0

Fender zrobił coś, czego chyba niewiele osób się spodziewało. Firma słynąca z rewelacyjnych gitar i wzmacniaczy wypuściła na rynek dwa głośniki bluetooth wyglądające dokładnie jak… wzmacniacze.

W sprzedaży pojawiły się dwa typy głośników bezprzewodowych – mały, nazwany Newport i większy – Monterey i jak zapewnia producent, ich brzmienie ma spełniać oczekiwania nawet bardziej wymagających słuchaczy.

Mniejszy głośnik – ważący 1.5 kg Newport w swojej obudowie mieści 2 głośniki fullrange i 1 tweeter. Moc wyjściowa sprzętu to 30W, czyli na tyle dużo, żeby wypełnić dźwiękiem średnich rozmiarów pokój. Głośnik na baterii może pracować 12 godzin. No i oczywiście wygląda, jak mniejszych rozmiarów wzmacniacz.

Większy brat Newporta nosi nazwę Monterey. Ten ważący niecałe 7 kg głośnik w obudowie mieści 2 tweetery i 2 woofery i ma moc aż 120W, więc lepiej nie odpalajcie go w maleńkim mieszkaniu w bloku. Niestety duża moc głośnika sprawia, że słowo “bezprzewodowy” w jego przypadku powinno wypaść z opisu – sprzęt wymaga bowiem stałego podłączenia do gniazda.

Fender Monterey kupić można za ok 1400 zł, a Newport za ok 800 zł.

Więcej o głośnikach znajdziecie na stronie producenta – shop.fender.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here