Tony Hadley performs Spandau Ballet’s w Starym Maneżu

0

Tony Hadley po raz pierwszy zawita do Polski i na scenie gdańskiego klubu Stary Maneż przypomni wielkie hity Spandau Ballet. Z całą pewnością nie zabraknie takich klasyków, jak “True” czy “Gold”!

Tony Hadley śpiewał w kilku musicalach i był często zapraszany do współpracy przez młodych artystów i DJów, którzy są zakochani w jego barwie głosu. W 2008 r ustanowił własny rekord występując na scenie 220 razy!

Spandau Ballet, to obok Duran Duran, najsłynniejszy, brytyjski zespół związany z nurtem New Romantic, który podbił niemal cały świat w pierwszej połowie lat 80 tych.
Przebojowa muzyka pop z dodatkiem modnej elektroniki okazała się czymś nowym i ożywczym na rynku muzycznym, a pierwszy singiel “To Cut A Long Story Short” szturmem wdarł się jesienią 1980 na listy przebojów w całej Europie. Muzyka i modne, szykowne stroje zrobiły ze Spandau Ballet natychmiastową ikonę nowej dekady. Posypały się kolejne hity, które znalazły się na dwóch albumach – “Journey To Glory’ i “Diamond”. Głos wokalisty Tony Hadley’a i coraz bardziej soulowo taneczne kompozycje Gary Kempa stały się znakiem rozpoznawczym brzmienia Spandau Ballet.
Trzeci album “True” z 1983 r przyniósł mega hit “True”, który królował na listach przebojów w Europie i USA. Równie popularny stał się kolejny single “Gold”, co dało zespołowi status supergwiazdy. Kłopoty prawne z wytwórnią płyt po wydaniu udanego albumu “Parade” doprowadziły w 1989 r do zawieszenia działalności. Gary Kemp poświecił się karierze aktorskiej, a Tony Hadley postanowił występować jako solista z własnym zespołem.
Wydał 5 solowych albumów m.in. z coverami i muzyką jazzową.

Koncert Tony Hadley performs Spandau Ballet  odbędzie się 18 lutego 2018 o godzinie 20:00 w Starym Maneżu w Gdańsku

Bilety w cenie od 110 zł do kupienia na www.interticket.pl, www.kupbilecik.pl, www.bilety24.pl i www.ebilet.pl.

Więcej info na www.starymanez.plwww.facebook.com/officialtonyhadley i  www.facebook.com/spandauballet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here