To nie jest żart. LemON wystąpi w Gdańsku

0

LemON na polskiej scenie muzycznej stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd ostatniej dekady. W zaledwie cztery lata dorobili się trzech płyt, rozpoznawalnego stylu i rzeszy fanów.

Zamiast jednak odcinać kupony od raz osiągniętego sukcesu, LemON postanowił zaryzykować i wszystko zmienić. No, prawie wszystko – bo choć tak wiele się zmieniło, wciąż słychać, że to ten sam zespół, ten sam głos, ten sam feeling.

LemON „Tu” i teraz jest zespołem dojrzałym, który śmiało łączy odległe światy. Liryczne ballady kontrastują więc z punkową złością czy rockowym kolorem przesterowanych gitar, a współczesne brzmienia z wyraźnymi nawiązaniami do herosów lat 70., do twórczości takich grup jak Led Zeppelin czy Pink Floyd. Równie odważna jest zresztą warstwa tekstowa – intymna, klaustrofobiczna refleksja o niemożności komunikacji, zarówno na poziomie dwojga ludzi, poszukujących miłości, jak i całych społeczeństw, które bez porozumienia skazane są na upadek.

Nowy album LemON, choć jest płytą przemyślaną, w której powstanie zespół i współpracownicy włożyli niemało trudu i energii, jest w pewnym sensie materiałem najbardziej w dorobku grupy… niedoskonałym.

– Doceniłem wartość brudu – przyznaje Igor Herbut. – Zrozumiałem, że kiedy zespół gra na setkę, nie jest ważne, czy coś zabrzmiało perfekcyjnie albo czy jest w stu procentach czysto, ważniejsze są emocje, energia i granie razem.

Taki właśnie jest najnowszy album grupy. To muzyka, która angażuje, w której trzeba być tak bardzo obecnym, tak bardzo „Tu” – że mija ochota na dyskusje i zadawanie pytań.

Koncert grupy LEMON odbędzie się 1 kwietnia 2017 roku w klubie B90.

Bilety w cenie 59 zł (I pula) / 69 zł (w II pula) do nabycia online na bilety24.pl i w dniu koncertu w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia).

Więcej o zespole przeczytacie na stronie www.facebook.com/band.lemon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here