Therion, Imperial Age i Null Positiv w Gdańsku

0

Już w połowie marca do Polski powróci legenda symfonicznego metalu – Therion! Szwedzki zespół promować będzie pierwszy od sześciu lat nowy album studyjny, metal-operę „Beloved Antichrist”.

Theriona supportować będzie pochodzący z Rosji z Imperial Age, również z metal-operą „The Legacy Of Atlantis” oraz niemiecki Null Positiv.

Therion to szwedzki zespół uznawany za prekursora i jednego z najsłynniejszych na świecie wykonawców symfonicznego metalu. Grupa wystąpi wystąpi w Polsce na aż trzech koncertach: we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku! Zespół zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty studyjnej, pierwszej od ponad pięciu lat! Podobnie jak poprzedni album „Les fleurs du mal”, nowe wydawnictwo Theriona będzie utrzymane w konwencji metal-operowej. Czego można spodziewać się po tytule „Beloved Antichrist”? Zespół znany jest z inspiracji okultyzmem, kabałą i mitologią starożytną w warstwie tekstowej, a lista muzycznych stylistyk, którymi wzbogacali konwencję symfonicznego metalu obejmuje jazz, pop, industrial i wiele innych. Po ostatniej płycie złożonej z klasyków francuskiego chanson można spodziewać się, że będziemy bardzo zaskoczeni. Kolejne eksperymenty? A może powrót do deathmetalowych korzeni? Tak czy inaczej trochę jeszcze poczekamy – premiera nowej płyty w styczniu 2016, a już w marcu trasa po Polsce!

Koncert Therion odbędzie się 18 marca 2018 w klubie B90 w Gdańsku.

Bilety w cenie 95 zł (przedsprzedaż na pwevents.pl) / 105 zł (przedsprzedaż) / 115 zł (w dniu koncertu) do nabycia online na pwevents.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletomat.pl oraz w dniu koncertu w kasie Klubu B90 w Gdańsku

Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/events/1608350392571568.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here