The Residents i Marek Biliński na tegorocznej edycji Soundedit

0

The Residents i Marek Biliński będą gwiazdami 9. Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w Łodzi.

The Residents są ikoną muzyki eksperymentalnej. Dokonali przełomu w świecie elektroniki, trance’u, punku czy industrialu. Jedak nie tylko ich muzyka przyciąga rzesze fanów. Zespół jest zagadką samą w sobie. W ciągu całej kariery członkowie grupy ani razu nie zdradzili swojej prawdziwej tożsamości – pojawiały się nawet teorie, że The Residents to tak naprawdę formacja złożona z muzyków The Beatles lub Aerosmith. Na scenie oraz podczas sesji zdjęciowych artyści zawsze ubrani są w kostiumy, zaś za wywiady i promowanie formacji odpowiedzialne jest The Cryptic Corporation.

Przed The Residents na scenie pojawi się jeden z najbardziej znanych polskich kompozytorów, pionier muzyki elektronicznej w Polsce – Marek Biliński. Utwory artysty wywodzą się z najlepszych standardów muzyki klasycznej i romantycznej. Jego talent, wiedza, wyobraźnia łączą tradycję z wizją współczesnych dźwięków świata, a do swoich kompozycji muzyk wykorzystujący najnowsze oraz klasyczne elektroniczne instrumenty klawiszowe. Podczas uroczystej gali artysta odbierze nagrodę Człowieka ze Złotym Uchem za “pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”.

Koncerty Marka Bilińskiego i The Residents odbędą się 28 października 2017 roku w klubie Wytwórnia w Łodzi.

Bilety w cenie 115 zł do kupienia na www.bilety24.pl, www.ticketpro.pl oraz w kasie klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, [email protected]).


Soundedit to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim spotkania, warsztaty i prelekcje wybitnych gości. Jak co roku do Łodzi przyjadą producenci, kompozytorzy i artyści odpowiedzialni za brzmienie wielu legendarnych płyt, singli i nagrań.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 26-29 października 2017.

Więcej o imprezie znajdziecie na 2017.soundedit.pl oraz www.facebook.com/Soundedit-Festival.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here