Nie ukrywam, że z zaciekawieniem śledzę nowości ze stajni Michael Kelly Guitars. Instrumenty tej firmy kojarzą mi się z niezwykle nowoczesnym podejściem do tradycyjnych form gitarowych, zarówno od strony wizualnej jak i zastosowanych rozwiązań technicznych. Jednym z najciekawszych modeli w szerokiej ofercie producenta jest tajemniczo brzmiący Hybrid Special.

Special9

Czymże jest więc owa hybryda? Najprościej rzecz ujmując, jest to połączenie gitary akustycznej oraz elektrycznej. Jest to zdecydowanie coś więcej niż tradycyjna konstrukcja „gitara elektryczna + piezo” lub konstrukcja typu semi-hollow. Otrzymujemy tutaj mahoniowy korpus z komorami rezonansowymi, klonową płytę wierzchnią typu Spalt, siodełko z syntetycznego grafitu oraz palisandrowy (!) mostek.

Za napędzanie tego potwora z jednej strony odpowiada „elektryczna” część, złożona z elektroniki cenionej firmy Rockfield, z drugiej strony  firma Fishman (nikomu nie trzeba przedstawiać ) odpowiada za akustyczne brzmienia. Instrument może pracować w trzech trybach, jako gitara elektryczna, akustyczna lub mieszanka obu sygnałów. Posłuchajmy więc jak ten niezwykle oryginalny instrument spisuje się w praktyce.

special4Dystrybutor : emuzyk.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here