The Real McKenzies – trochę dobrego punka nigdy nie zaszkodzi

0

Po takim tytule aż chciałoby się napisać “Przed użyciem skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceutą”, ale… tu nie ma co konsultować, może najwyżej zapytać tej lepszej połówki, czy kilka złotych na dobre piwo i bilet na koncert znacząco uszczuplą budżet 😉

The Real McKenzies z początku miał być przede wszystkim żartem. Występowanie w kiltach na scenie i przerabianie piosenek typu „I Wanna Be Your Dog” The Stooges na „I Wanna Be Your Scot”, ot takie sobie szkockpo-kanadyjskie poczucie humoru. Aż w końcu ktoś rzucił: „Czemu by nie skorzystać z dud?”. Instrument ten już wcześniej pojawiał się w muzyce rockowej, ale nigdy dotąd nie był stałym elementem jakiejkolwiek z kapel. Nie ma w tym ani wielkiej filozofii, ani zaangażowania w krzewienie folkowych tradycji.

Dla The Real McKenzies liczy się dobra zabawa i piwo. Dużo piwa. Paul McKenzie twierdzi, że doznał objawienia, kiedy usłyszał album szkockiego pieśniarza Andy’ego Stewarta odtwarzany w jednym pokoju oraz wściekłą muzykę Sex Pistols dobiegającą z drugiego. To połączenie na zawsze zmieniło jego podejście do muzyki, stało się definicją brzmienia The Real McKenzies.

Po dwudziestu pięciu latach działalności The Real McKenzies są jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup w swojej klasie. Zainspirowali między innymi Flogging Molly czy Dropkick Murphys, a na wydanym w marcu albumie „Two Devils Will Talk” potwierdzają znakomitą formę. W Polsce zespół gościł już wielokrotnie, między innymi na festiwalu w Jarocinie. Tym razem nie tylko będą promować najnowsze wydawnictwo, ale także świętować swoje ćwierćwiecze.

Koncert The Real McKenzies odbędzie się 29 lipca 2017 o godzinie 19:00 w klubie B90 w Gdańsku.

Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu) do nabycia na tickets.soundrive.pl, www.eventim.pl lub w dniu koncertu w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia).

Więcej o The Real McKenzies znajdziecie na www.facebook.com/pg/therealmckenzies.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here