Moribaya & Amadou Fola w Meskalinie

0

Dwa dni bloków warsztatowych, poświęconych nauce gry na djembe i tańca zachodnio afrykańskiego, których zwieńczeniem będzie właśnie koncert Moribaya & Amadou Fola. Mówcie co chcecie, ale temat jest nieprawdopodobnie ciekawy.

Moribaya & Amadou Fola tworzą artyści, pasjonaci i podróżnicy z Polski, Senegalu i Australii. Połączyło ich zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się fundamentem wspaniałej przyjaźni, będącej źródłem radości ze wspólnego muzykowania oraz pozytywnej atmosfery na koncertach.

Zespół wręcz zaraża pokładami pozytywnej energii. Żywiołowa, transowa muzyka bębnów oraz ekspresyjny taniec tworzą z każdego widowiska pełną wrażeń podróż do źródeł rytmu. Ich repertuar to rytmy i melodie z kultury Mande – ludności zamieszkującej tereny odległych Gwinei, Mali i Senegalu. Członkowie zespołu wielokrotnie odbywali podróże do Afryki, by uczyć się miejscowych tradycji muzycznych. Doświadczenia z podróży owocują licznymi nawiązaniami do tradycyjnych fraz granych na bębnach oraz autentycznych kroków tanecznych.

Więcej o warsztatach z Moribaya znajdziecie na www.meskalina.com/festiwal-guinee-fare-festiwal-rytmu-i-tanca.

Zobaczcie filmy poniżej, a najlepiej sprawdźcie sami na żywo! To dopiero jest moc!

Koncert MORIBAYA & AMADOU FOLA rozpocznie się w niedzielę 26 marca o 19.00 w Klubokawiarni Meskalina.

Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży/ 20 zł w dniu koncertu do kupienia w kasie lub na stronie klubu. Bilety na warsztaty dostępne pod emailem [email protected].

Więcej o zespole znajdziecie na https://www.facebook.com/Moribayadrums.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here