The Party Is Over w najnowszym singlu “Banksy”!

0

“Smutna refleksja nad absurdem rzeczywistości…”, czyli kim jest tytułowy “Banksy”? Odpowiedź znajdziecie w poniższym tekście i najnowszym kawałku duetu The Party Is Over. Słuchajcie bo warto!

The Party is Over to Daria Ryczek-Zając i Michał Wajdzik-Radziejowski, duet katowickich muzyków, tworzących od ponad 6 lat materiał z pogranicza elektroniki i alternatywy, który pod względem przede wszystkim lirycznym podejmuje otwartą dyskusję ze światem. Ich ostatnia płyta “Pluton staje się planetą” dotyka problemów ekologii, człowieka, odosobnienia, problemów rzeczywistości. “Mimo tego że podejmujemy trudne tematy wierzymy, że dla kogoś są one równie ważne jak dla nas“.

Banksy – artysta streetartowy, inteligentnie korzysta ze swojej supermocy, peleryny niewidki, odważnie wypunktowując skrzywienia obecnego świata. Ma gdzieś czy będzie za to “u Pani”. Choć my jako zespół nie doczekaliśmy się własnej czapki niewidki, to mimo wszystko chcemy wykorzystać dobrze nasz przywilej jakim jest język muzyki.

Banksy wcale nie powstał jako pean na cześć brytyjskiego performera.Ten utwór to wypadkowa frustracji i naiwności. Banksy to każdy z nas, niewidzialny członek społeczności. Banksy to refleksja nad absurdem i miłością do wszystkiego co mieści się w granicach naszego kraju”

– Daria i Michał

Osobliwe brzmienie grupy byłoby po prostu niemożliwe w innej konfiguracji. Proponują muzykę, którą trudno porównać do twórczości innych zespołów i która uwodzi niepokojącym klimatem. Mroczny i lekko posępny nastrój oszczędnych produkcji Michała idealnie współgra z imponującym wokalem Darii. I ostatnia, wcale nie marginalna sprawa. The Party Is Over to sympatyczni i komunikatywni ludzie, z którymi świetnie się współpracuje”.

– TOMASZ WOJTYŁKO, dziennikarz Radio Opole, twórca audycji Dobre Granie

Więcej o zespole:
https://www.thepartyisover.pl
https://www.facebook.com/thepartyisoverband

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here