The Contortionist w sierpniu w Hydrozagadce

0

Metalowe lato coraz bliżej. Już 8 sierpnia amerykańska prog metalowa grupa The Contortionist w warszawskiej Hydrozagadce zaprezentuje materiał z niezwykle chwalonego przez światowe media albumu „Clairvoyant”.

Oprócz utworów z najnowszego krążka, muzycy zaprezentują również materiał ze starszych wydawnictw. Zapowiada się wyjątkowa noc dla fanów progresywnych brzmień!

KTO: THE CONTORTIONIST
KIEDY: 8.08.2019 / g.19:30
GDZIE: Hydrozagadka / Warszawa

Bilety dostępne w cenach:
55 zł – www.winiarybookings.pl
65 zł –  www.biletomat.plwww.eventim.plwww.ticketmaster.plwww.ticketos.pl, Empik, Media Markt
75 zł – w dniu koncertu

Organizatorem koncertu jest agencja Winiary Bookings.


THE CONTORTIONIST – od momentu rozpoczęcia działalności w 2007 roku zespół przeszedł niemałą metamorfozę. Pierwsze podboje pozwalały klasyfikować grupę w gatunku deathcore’owym, jednak progresywno-djentowe inspiracje wzięły górę. Dzisiaj słychać w ich twórczości idealny balans pomiędzy metalową dynamiką i dokładnością a prog-rockową duszą. Przez 12 lat odhaczyli na mapie sporo krajów, a scenę dzielili z takimi tuzami jak Animals As Leaders, Born Of Osiris, Periphery, Between the Buried and Me, After the Burial czy TesseracT. The Contortionist na swoim koncie mają 4 albumy studyjne i 4 EPki. Znakomicie przyjęty został ich ostatni materiał „Clairvoyant” z 2017 roku, zarówno przez fanów jak i media. Na liście prestiżowego magazynu Billboard 200 w kategorii Independent Albums dotarł na 8 pozycję, a w kategorii Hard Rock Albums zajął 7 miejsce. Subtelność, niepokój, alienacja to słowa, którymi można opisać trudny w odbiorze materiał z „Clairvoyant”. Trudny, ponieważ za inspiracją liryczną albumu stoi śmierć bliskiej osoby. Jednak wyjątkowo dobrze korespondujący z muzyką wokal Michaela Lessarda pozwala zatopić się w dźwiękach oferowanych przez zespół już po krótkiej chwili. Wielu dziennikarzy okrzyknęło The Contortionist jako objawienie sceny progresywnej ostatnich lat, a o ich sile scenicznej będziemy mogli przekonać się już w sierpniu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here