Nowy MacBook Pro jeszcze szybszy!

0

Apple MacBook Pro to jeden z najpopularniejszych modeli komputerów osobistych wykorzystywanych do pracy w muzycznym studio. Nowe MacBooki Pro, według producenta, są niemal dwukrotnie szybsze od poprzedniej generacji, co pozwoli na bardzo efektywną pracą z oprogramowaniem muzycznym. Po raz pierwszy w historii firmy, przenośne komputery osobiste otrzymały 8-rdzeniowe procesory Intel 8 i 9 generacji!

Osoby zajmujące się grafiką komputerową, obróbką video czy też studyjną pracą muzyczną doskonale wiedzą, że komputery wyposażone w systemy firmy Apple sprawdzają się do tych zadań niejednokrotnie lepiej, aniżeli komputery z oprogramowaniem Windows czy w końcu Linux.

Dziś dla wszystkich tych, którzy są użytkownikami tzw. Maków mamy całkiem dobre wieści.

Najnowsza odsłona komputerów Apple MacBook Pro doczekała się całkiem pokaźnej aktualizacji sprzętowej.
Otóż nowe MB Pro wyposażono w dwa rodzaje procesorów.

Mniejszy, 13″ MacBook Pro otrzymał czterordzeniowy procesor Intel Core i5 2,4 GHz 8 – generacji (Turbo Boost do 4,1 GHz), grafikę Intel Iris Plus Graphics 655, 8 GB pamięci LPDDR3 pracującej w częstotliwości taktowania 2133 MHz, 256 pamięć masową SSD, oraz znakomity wyświetlacz Retina z technologią True Tone.

Zabawa zaczyna się jednak przy większych, 15″ MacBookach Pro, gdyż tutaj mamy już do czynienia z istnym Applowskim szaleństwem.
Nowy MB Pro wyposażono albo w sześciordzeniowy procesor Intel Core i7 2,6 GHz 9 – generacji (Turbo Boost do 4,5 GHz), albo jeszcze mocniejszy ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9 2,3 GHz 9 – generacji (Turbo Boost do 4,8 GHz), będący o około 40% szybszy od sześciordzeniówki.
Grafika w 15″ komputerze to Radeon Pro 555X z 4 GB pamięci GDDR5 lub Radeon Pro 560X z 4 GB pamięci GDDR5. Podobnie rzecz się ma co do wielkości pamięci masowej. Mamy do wyboru 256 GB lub 512 GB. Fajnie sprawa wygląda natomiast z pamięcią operacyjną. Otóż w 15″ komputerze znajdziemy 16 GB pamięci DDR4 2400 MHz na płycie głównej z możliwą konfiguracją do 32 GB. Oba modele wyposażono również w wyświetlacz Retina z technologią True Tone.

Wszystko zatem wskazuje na to, że nowe MacBooki Pro będą kolejnym modelem z gamy produktów amerykańskiego producenta, które staną się bardzo popularne w gronie muzyków na całym świecie. Tym bardziej, że cena, choć oczywiście nadal bardzo wysoka, wydaje się być dość zbliżoną, którą trzeba ponieść za podobną konfigurację w przypadku tzw. składaków.
Ocena jednak należy zawsze do użytkowników.

Ostatnią bardzo ważną informacją jest również toczący się od kilku generacji problem z klawiaturą. Apple zapewnia, że proces produkcyjny tzw. motylkowych klawiatur uległ znaczącej zmianie i na dowód tego wydłuża akcję wymiany lub naprawy wadliwych klawiatur. Zatem jeśli macie z tym problem, idźcie do sprzedawcy od którego kupiliście swojego Maka i negocjujcie z nim naprawę klawiatury!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.apple.com/pl/macbook-pro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here