“Tańcz” – MYASTA ze zwycięskim singlem konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno”

0

Już dziś do sieci trafi piosenka “Tańcz”. Utwór jest singlem zespołu MYASTA, zwycięzcy 4. edycji konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno”. O czym opowiada ten zaangażowany klip? Tego dowiemy się o godzinie 17.00 na YouTube Czwórki.

Autorem scenariusza oraz reżyserem klipu jest Adrian Pietraszkiewicz, reżyser reklamowy, scenarzysta, designer i strateg komunikacji. Za zdjęcia i montaż odpowiedzialny jest Paweł Sidorowicz, a w teledysku, poza zespołem, wystąpiły także rodziny i przyjaciele Myast oraz dzieci i opiekunowie z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Chełmnie i Unisławiu.

Premiera klipu „Tańcz”: piątek, 16 listopada, godz. 17.00 – YouTube Czwórki

A o czym opowiada teledysk „Tańcz”? Adrian Pietraszkiewicz już teraz uchyla rąbka tajemnicy.

 Jesteśmy jednym z najbardziej nieufnych narodów w Europie. Lubimy myśleć o sobie jako o ludziach otwartych i uśmiechniętych, ale kiedy w naszej orbicie pojawia się nowy nieznany obiekt, tworzymy barierę emocjonalną zbudowaną na niezrozumieniu i nieufności – wprowadza w temat filmu reżyser. – To właśnie takich emocji doświadczają ludzie z dodatkowym chromosomem, tacy jak główny bohater teledysku. Ma swoją pasję – taniec, a jego marzenie to zaprezentowanie się przed szerszą publicznością. Kiedy pojawia się na scenie, publiczność jest skonsternowana – nie wie, jak ma odnosić się do Niezwykłego Chłopaka. Kiedy jednak ten zaskakuje ich swoją pomysłowością, dają się porwać prawdziwym emocjom, które niesie za sobą muzyka.

Zespół oraz Adrian Pietraszkiewicz będą gośćmi piątkowej audycji „Będzie głośno!”, w której porozmawiają z Damianem Sikorskim o swoim klipie.

„Będzie głośno!” w każdy piątek od godz. 18.00 do 20.00.

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+, a także przez nową aplikację Polskie Radio.

fot. Ania Powałowska

Ale teledysk to nie wszystko: wśród nagród znajduje się także sesja zdjęciowa w wykonaniu Ani Powałowskiej, fotografki mody, sportu, portrecistki, współpracującej z agencjami reklamowymi, aktorskimi oraz wydawnictwami. A główną nagrodą jest wydanie płyty CD; singiel „Tańcz” to dopiero zapowiedź debiutanckiego albumu Myast zatytułowanego „Na dobrym kursie”, który ukaże się na rynku 6 listopada.

fot. Ania Powałowska

MYASTA to zespół zainicjowany w 2015 r. przez Michała Kowalskiego (wokal) i Mariusza Miturę (perkusja) wraz z bydgoskimi gitarzystami. Do podstawowego składu sukcesywnie dołączali następni muzycy – sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Obecnie zespół tworzy ośmiu doświadczonych muzyków z Bydgoszczy, Torunia i nieodległego Chełmna. MYASTA łączą pozytywną wibrację reggae z innymi stylami.

Po pierwszym przesłuchaniu każdy z Was pomyśli o muzyce reggae, ale po kolejnych odtworzeniach ich płyty odkryjecie fascynacje innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak hip hop, dub, ska, rock, alternatywa. Kompozycje, które znajdą się na ich debiutanckim krążku, są doskonale zagrane i zaśpiewane. Każdy dźwięk jest przemyślany i nie bez przyczyny znalazł się w danym miejscu ​– mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here