„Rising Star” – rusza konkurs Universal Music Polska i TikTok

0

Universal Music Polska i TikTok ruszają z nowym konkursem. W ramach „Rising Star” będą wspólnie szukać nowych muzycznych talentów. Co zrobić aby zdobyć szansę na nagranie własnego singla i teledysku, a tym samym otworzyć sobie drzwi do muzycznej kariery?

Techniczne sprawa jest dość prosta, cała reszta zależy od Waszego zaangażowania, umiejętności, pomysłu, talentu i szczęścia. Krótko mówiąc wystarczy zaprezentować na TikToku próbkę swojego wokalu.

Konkurs ruszy 9 sierpnia 2021, a zgłoszenia będzie można przesyłać do 29 sierpnia 2021 roku. Gala finałowa odbędzie się 30 września.


Universal Music Polska jako lider rynku stawia na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania, także w dziedzinie poszukiwania nowych talentów. Muzyka to kluczowy element TikToka, który inspiruje do tworzenia kreatywnych i pozytywnych treści. TikTok ma wielki wpływ na branżę muzyczną – często daje „drugie życie” starym hitom oraz pozwala mniej znanym twórcom wybić się na światowych listach przebojów. Na platformie jest jednak jeszcze wiele nieodkrytych talentów, którym start w muzycznej karierze ułatwi konkurs „Rising Star” organizowany przez polski zespół TikToka oraz Universal Music Polska.

Jak wziąć udział w konkursie?

W projekcie „Rising Star” może wziąć udział każdy użytkownik platformy powyżej 16. roku życia. Co zrobić, by zostać gwiazdą estrady? Wystarczy zaśpiewać swój ulubiony kawałek, a nagranie zamieścić na TikToku z hashtagiem #risingstarpolska.

Zmagania aspirujących gwiazd oraz ich nagrania będzie można śledzić na bieżąco w poświęconej konkursowi sekcji w aplikacji. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury w składzie:

Lanberry – popularna wokalistka, znana m. in. z przeboju „Plan awaryjny”, autorka świetnie przyjętego albumu „Co gryzie Panią L.?” wydanego w 2020 roku – oraz

Paweł Chudziński (@PizzaPawel) – TikToker oraz influencer, wybiorą 8 osób, które przejdą do głównego etapu konkursu. O losie twórców decydować będą także słuchacze radia ESKA, którzy wytypują kolejne dwie osoby, w specjalnym głosowaniu „Dzika Karta”.

W kolejnym etapie, podczas występów na LIVE na TikToku, na zwycięzcę „Rising Star” głosować będą jurorzy oraz publiczność. Laureat „Rising Star” ogłoszony zostanie podczas wielkiej gali finałowej transmitowanej na platformie, z udziałem gwiazd oraz znanych twórców TikToka. Czeka na niego niezwykła nagroda – kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska umożliwiający nagranie profesjonalnego singla oraz nakręcenie teledysku.

“Universal Music jest największą i najbardziej innowacyjną firmą fonograficzną na polskim i światowym rynku, dlatego współorganizowanie wraz z TikTokiem formatu „Rising Star” wpisuje się w nasze DNA. Jesteśmy podekscytowani możliwością odkrycia przyszłych gwiazd sceny muzycznej z pomocą platformy, której użytkownicy dają upust swojej kreatywności. To zupełnie nowe podejście do szukania talentów i jesteśmy przekonani, że kolejna super gwiazda polskiej, a może i globalnej sceny muzycznej właśnie tworzy coś na TikToku i na takie osoby czekamy!”

– mówi Maciej Kutak, Universal Music Polska Managing Director.

“TikTok jako miejsce kreatywnej i autentycznej ekspresji to prawdziwa kopalnia talentów. Chcemy przyczyniać się do rozwijania pasji naszych użytkowników, którzy udowadniają nam na co dzień, że nie ma rzeczy niemożliwych. To wielka przyjemność być organizatorem tak dużej akcji, która wyłoni nową gwiazdę muzyki. Nagroda, którą przygotowaliśmy dla zwycięzcy wraz z Universal Music Polska to idealny start w karierze i możliwość zyskania milionów fanów. Do konkursu może zgłosić się każdy, dlatego zachęcamy już teraz do nagrywania filmów i dzielenia się swoim talentem ze społecznością TikToka oraz z… całym światem.”

– podkreśla Paula Kornaszewska, Head of Operations Team, TikTok Polska.

Więcej szczegółów:
https://universalmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj