Radiohead z niespodzianką na 20-lecie Ok Computer

0

Fani Radiohead od jakiegoś czasu spekulowali, czym zespół zaskoczy ich z okazji 20 rocznicy wydania albumu “Ok Computer”, uznawanego za najważniejszy album w historii grupy. My już wiemy i podzielimy się tą wiedzą z wami.

Taka okazja nie zdarza się często i nic dziwnego, że Radiohead postanowił zrobić coś niesamowitego. Zespół zdecydował się wydać reedycję albumu, składającą się z box setu “OKNOTOK 1997-2017.” Płyta zawierać oryginalną tracklistę, trzy niewydane dotąd nagrana oraz 8 odrzutów (tzw. b-sides), których większość pojawiła się na EPce “Airbag / How Am I Driving?”.

Niewydane piosenki, o których wspominaliśmy to: “I Promise,” “Man of War” i “Lift.” Warto dodać, że wydanie “boxowe” zawierać będzie trzy 180-gramowe płyty winylowe, album z ponad 30 okładkami, pełną listę tekstów piosenek i kserokopię dziennika Thoma Yorke’a, składającego się aż ze 104 stron.

Zbieracie szczękę z podłogi? To jeszcze nie koniec! Dodatkowo do zestawu dołączono szkicownik Stanley’a Donwooda, w którym tworzył rozmaite grafiki na okładki płyt Radiohead (48 stron) oraz kasetę magnetofonowa, na której zamieszczono demówki z “Ok Computer.”

Oczywiście zespół pomyślał także o tym, aby udostępnić dla fanów dobrej jakości nagrania MP3/WAV. Całość trafi do sprzedaży 23 czerwca, a więcej informacji znajdziecie pod adresem www.oknotok.co.uk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here