Quebonafide, Otsochodzi, Bokka, Kamp! i Flirtini zagrają w noc sylwestrową na krakowskim Rynku

0

Quebonafide, Otsochodzi, Bokka, Kamp! i Flirtini  – najgorętsze nazwiska hip-hopu, rapu, muzyki elektronicznej i alternatywnego popu wystąpią na scenie zlokalizowanej naprzeciw Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym w Krakowie i wspólnie ze zgromadzonymi widzami przywitają Nowy Rok.

Trzy sceny, trzy gatunki muzyczne, trzy części Krakowa. Tegoroczny Sylwester to przede wszystkim ukłon w stronę mieszkańców Krakowa – sami wybiorą, przy której scenie spędzą ten wyjątkowy wieczór. Oprócz placu przy Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym, również przy placu Wolnica i w alei Róż powstaną małe sceny, na których DJ-e zaproszą do wspólnej zabawy. Imprezie Sylwestrowej na Rynku towarzyszyć będzie o północy pokaz efektów scenicznych oraz świetlnych.

Na tegorocznego Sylwestra przygotowaliśmy atrakcyjną propozycję dla wielbicieli różnych typów muzyki, w trzech różnych lokalizacjach. Zapoczątkowany dwa lata temu trend, by bawić się w różnych dzielnicach Krakowa spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców i idąc tym tropem zdecydowaliśmy, że w tym roku będziemy świętować Sylwestra nie tylko na Rynku Głównym, ale również w Nowej Hucie i na Kazimierzu. Liczymy, że ta bogata oferta muzyczna spotka się z ciepłym przyjęciem Krakowian i wszyscy wspólnie przywitamy Nowy Rok.
– mówi Jacek Majchrowski prezydent Krakowa.

Główną sceną, zlokalizowaną naprzeciw Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym, zawładną w całości młodzi artyści, którzy w ostatnich latach stali się niekwestionowanymi gwiazdami takich gatunków muzycznych jak hip-hop, rap czy muzyka elektroniczna.

  • Quebonafide to jeden z najbardziej znanych polskich artystów, autor pokrytego platyną albumu “Egzotyka” oraz współtwórca projektu Taconafide, którego płyta “SOMA 0,5 mg” była jednym z najlepiej sprzedających się albumów w Polsce w 2018 roku. Świeże spojrzenie na rap, niekonwencjonalny i często eksperymentalny flow, dopracowana technika rymowania, a wszystko to połączone z refleksyjnością tekstów.
  • Otsochodzi – muzyk znany ze stylu nawiązującego do klasycznych hiphopowych nagrań z lat 90., określany jako jeden z najważniejszych przedstawicieli nowego polskiego hip-hopu. Młody raper posiada w dorobku znakomicie przyjęty debiutancki minialbum zatytułowany “7”, a dzięki wsparciu Asfalt Records wypuścił na rynek pierwszy długogrający album “Slam”. Liczbę odsłon jego utworów w serwisie Youtube można liczyć w dziesiątkach milionów.
  • Kamp! – reprezentanci sceny elektronicznej, uznawani za jeden z najbardziej znaczących polskich zespołów elektronicznych. Ich pojawienie się na scenie dało początek całej fali młodych zespołów, które skutecznie wykorzystały siłę promocji, jaką dał Internet. W 2014 roku wydali materiał w nowojorskiej wytwórni Cascine, stając się tym samym jednym z niewielu polskich zespołów tak mocno zaznaczającym swoją obecność na zachodnim rynku muzycznym. Są autorami remiksów m.in. dla Brodki i Dawida Podsiadły.
  • Bokka to rewelacja polskiej sceny alternatywnej: skład zespołu jest owiany tajemnicą, wiadomo jedynie, że tworzy go 5 osób, które wykonują zaraźliwy, alternatywny pop. O niebanalnym charakterze ich muzyki najlepiej świadczy wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium. BOKKA fascynuje wciągającymi, żywiołowymi występami na żywo, z którymi zjechała niemal całą Europę.
  • DJ set Flirtini to tak naprawdę Ment XXL (Rasmentalism), czyli połówka duetu producentów muzycznych, DJ-ów i promotorów. Na co dzień w skład Flirtini wchodzi również Jedynak (World Wide Warsaw). Muzycy remiksują i grają razem od 7 lat, występowali na największych festiwalach i klubowych scenach w całej Polsce, bijąc często frekwencyjne rekordy. Flirtini to także wydawnictwo muzyczne, znane z serii kompilacji “Heartbreaks & Promises”, prezentującej współczesną muzykę miejską.
  • Imprezę na krakowskim rynku zamknie pochodząca z Ukrainy DJ-ka Facheroia, która swoim elektronicznym setem wspólnie z nami powita Nowy Rok.

Natomiast na placu Wolnica mieszkańcy Krakowa będą się bawić przy dźwiękach szeroko rozumianej muzyki etnicznej.

  • Gwiazdą wieczoru będzie Ludwik Zamenhof (czyli Andrzej Zagajewski), producent muzyki elektronicznej, ale także m.in. założyciel zespołów Hańba! i Balkanscream. Ma na swoim koncie dwie wydane płyty “Balkan Error” z elektronicznymi i nowoczesnymi interpretacjami melodii bałkańskich, a także “Mixtape #1” z remiksami polskich folkowych zespołów.
  • Kolejnym wykonawcą będzie znany krakowski DJ Daniel Drumz. Przedstawi on orientalną mieszankę muzyki klubowej inspirowanej Afryką z dodatkiem nuty arabskiej i dalekowschodniej. Całość dopełnią dźwięki afrobeatu, w którego rytmach powitamy Nowy Rok.

Aleja Róż to z kolei szalona prywatka w stylu lat 80.

  • Imprezie przewodniczył będzie DJ Vasil (czyli Michała Wasilewskiego). Mieszkańcy będą mogli bawić się przy największych szlagierach ery disco.

Koncert na Rynku Głównym rozpocznie się o godzinie 20.15 i potrwa do 2.00 w nocy. Scena zlokalizowana będzie naprzeciw Wieży Ratuszowej. Natomiast zabawa pod scenami w Nowej Hucie i na Kazimierzu potrwa od 21.00 do 1.00. Tradycyjnie wstęp na koncerty będzie darmowy, a po wspólnym odliczaniu organizatorzy zaproszą do oglądania pokazu efektów scenicznych oraz świetlnych na Rynku Głównym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj