“Pszczoły” – Monika Kowalczyk z piosenką o końcu świata

0

Do sieci trafiła nowa piosenka Moniki Kowalczyk. Utwór nosi tytuł “Pszczoły” i jest pamiętnikowym zapisem artystki z czasów kwarantanny. Piosenka dostępna jest we wszystkich serwisach cyfrowych oraz na oficjalnym kanale YT wytwórni MTJ.

Przy okazji nowego singla artystka nawiązała współpracę z producentem Wishlakiem. W związku z kwarantanną prace nad utworem odbywały się na odległość.

„Pszczoły” to utwór o końcu świata. Nie przypuszczałam, że już w 2020 roku stanie się aż tak aktualny. Ta piosenka to kameralna opowieść o wszechobecnej ingerencji człowieka w nasz świat oraz mój pamiętnikowy zapis z czasów kwarantanny. Wersja, którą słyszycie, nagrała w domu, a konkretnie w szafie – opowiada o piosence Monika Kowalczyk.

Piosence towarzyszy niezwykła animacja, której autorką jest Daria Lytvynenko znana również jako dariaoks.

Monika Kowalczyk tworzy autorskie kompozycje i pisze do nich słowa, które, dzięki zespołowi zaufanych muzyków, nabierają nowych aranżacyjnie kształtów. To polskie teksty o rzeczywistości, która ją otacza, i o rzeczywistości z wnętrza głowy artystki, obudowane niebanalnymi melodiami. To szczerość, bezpretensjonalność i szukanie prawdy w coraz dziwniejszym świecie. To łagodność i siła, melancholia i światło zamknięte w dźwiękach.
Więcej o artystce na https://www.facebook.com/monikakowalczykmusic/

dariaoks to artystka wizualna, która rysuje i robi animacje. Ożywia statyczne. Nieruchome zamienia w dynamiczne. Lubi eksperymentować i łączyć animację z innymi dziedzinami sztuki, m.in. z poezją, fotografią i muzyką. Jest zwyciężczynią konkursu na projekt mappingu podczas Nocy Kultury 2019 w Lublinie.
Więcej o artystce na https://www.facebook.com/oksdaria/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here