ProtoNova – pierwsza edycja cyklu imprez muzyki nowej w Protokulturze

0

Jeśli jesteście wiecznie nienasyceni i wciąż szukacie swojego gatunku muzycznego, koniecznie musicie odwiedzić gdańsku klub Protokultura! Już jutro, czyli 16 lutego czeka was niesamowita podróż przez najnowsze gatunki muzyki, w trakcie której doświadczycie niespotykanych doznań wizualnych jak i dźwiękowych.

Będziecie mogli usłyszeć takie rodzaje jak Nu Wave, Grime, Glich Hop czy Future Bass. A w podróż zabiorą Was czołowi dj’e, producenci i vj’e:

Hatti Vatti [MOST, ROHS!, U Know Me]:
Pochodzący z Trójmiasta producent deepowej elektroniki, związany z wytwórniami MOST, ROHS! oraz U Know Me. Ma na swoim koncie prawie 20 winylowych wydawnictw. Regularnie grywa w klubach od Islandii po Japonię. Jego numery remiksowali choćby legendarny Andy Stott czy ASC, a w setach grali Ryan Elliott i Mike Schommer z DeepChord. W swoich mocno basowych setach łączy fascynację brzmieniem dubtechno z motoryką d’n’b.

Dia [Independent]:
Gwałtowna reakcja z Drum&Bassem w roku 1999 sprawiła, że to małoletnie dziewczę spędzało cały wolny czas z muzyką. Nie oszczędzała się w praktyce i szybko wykrystalizowała się Dia. Jej wielokierunkowość najpierw znalazła odbicie w różnorodności podgatunków D&B: atmospheric, darkside, jungle, hardstep, wiele doboci. Z czasem, kiedy drumandbass zamienił się w muzyczny Ganges, gdzie by wyłowić coś wartościowego należało nurkować pośród łajna i trupów, Dia postanowiła opuścić ten nurt. Skupiła się głównie na pochodnych jazzu- Ninja Tune, wszelkich eksperymentach, dźwięki ach akustycznych, analogowych, naturalnych, zaledwie wspieranych elektroniką. Dalej pochłonął ją ogrom i rozmaitość starej polskiej sceny Polish Jazz. I tak pewnie skończyłaby się ta historia, gdyby nie dubstep, który zwyczajnie wkradł się w nią. Próbowała go ignorować, opierała się, ale dawne instynkty okazały się silniejsze i Dia dała za wygraną – zaczęła grać. W dubstepie było prawie wszystko czego szukała. Tripowe tempo, mrok i potężne basy zawładnęły nią, energia powalała. Ciągle wierzy, że granie dla innych to dzielenie się.

Snake [No Duck Crew]:
Dj, organizator eventów, promotor muzyczny. Dj’ską przygodę zaczął w połowie lat 90. Założyciel Eastern Front SoundNOsystem, Om Narayana Sounds, współtwórca kolektywu NoDuckCREW skupiającego dj’ów, vj’ów oraz producentów eventów. Przez szereg lat związany z Kolonią Artystów (Młode miasto), mieszczącą się na terenie Stoczni Gdańskiej.
Dj Snake charakteryzuje się szerokim spektrum muzycznym. Swobodnie porusza się w wielu różnych gatunkach muzycznych poczynając od elektroniki (idm), digital dub, dub techno poprzez dark psychedelic trance, jungle, ragga jungle, drum’n’bass, jump up, nu school breakbeat aż po grime, dubstep, filthstep i future garage.
Jego ” konikiem ” jest nowoczesna muzyka zawierająca elementy hinduskiej i azjatyckiej muzyki etnicznej prezentowana na imprezach pod szyldem Om Narayana Sounds. Występował z wieloma wykonawcami, gościł w wielu klubach, imprezach open air na terenie Polski jak i za granicą.

Bladzinsky [Medulla Oblongata]:
Artysta, muzyk, menadżer klubu Protokultura. Od 10 lat turntablista przechodzący pomiędzy wieloma gatunkami muzyki elektronicznej. Od 3 lat DJ w Medulla Oblongata grający psychedelic chillout, psybient, downtempo w połączeniu z glitch, idm breakbeat. W ostatnim roku również mogliśmy usłyszeć od niego szybsze odmiany psychedelicznego transu jak i techno. Jegoszeroka gama muzyki w setach pokazuje brak granic w rzeczywistości, które wykorzystuje aby zabrać w podróż do innych światów.

MAD| Mr. Cannabeatz:
Z połączenia fascynacji hip-hop’em i turntablizmem zrodziła się miłość do gramofonów oraz muzyki Drum and Bass. Determinacja oraz przychylność losu dały możliwość zagrania kilku pierwszych imprez pod koniec lat dziewięćdziesiątych, w tym w kultowym sopockim klubie SFINKS, z którym związany jest do dziś. Od początku milenium bardziej regularne występy umocniły pozycję MAD i umożliwiły granie na jednej scenie u boku wielu istotnych postaci świata DnB / Breaks i nie tylko. Studia inżynierii dźwięku w londyńskim Point Blank w latach 2005 – 2008 zaowocowały między innymi pracą w legendarnym Dread Recordings jak i kilkoma wydanymi remiksami (Mc RDW, KOMBI, Marysia Sadowska…).  Muzycznie MAD prezentuje przed wszystkim szerokie spektrum DnB/Jungle doprawione scratch’em w mocno energetycznej mieszance. Od czasu do czasu podróżuje również międzygatunkowo – Glitch Hop, 2 Step, Breaks, Dub Step…  Jego sety charakteryzuje ogromna energia, nieprzewidywalna selekcja oraz wysoki poziom techniczny.

Oprawa wizualna – Rybskie [Interference Visual Crew]:
Gdański twórca wizualny, vj, rezydent klubu Sfinks700zwycięzca konkursu VJ Battle w 2016 roku. Ma na swoim koncie liczne występy w kraju oraz debiut za granicą. Jest członkiem Interference Visual Crew.

ProtoNova odbędzie się 16 lutego w klubie Protokultura w Gdańsku.

Bilety w cenie 10 zł dla listy FB, pozostali 15 zł. Start wydarzenia godz. 23:00

Time Table:
23.00-00.30 DIA – Grime LA Nu Wave Set
00.30-02.00 Hatti Vatti – Future Bass Set
02.00-03.30 Snake/MAD – IDM Glich Hop Set/Scratch Performance
03.30-05.00 Bladzinsky – Psychedelic Glich Hop Set

Więcej info szukajcie na www.facebook.com/events/205065703393292

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here