Premierowy singiel zespołu GLOSS -“Pin Number”

0

Do sieci trafił singiel zespołu GLOSS. Piosenka nosi tytuł “Pin Number” i zapowiada album, którego premierę zaplanowano na wiosnę 2021.

GLOSS to współgrająca ze sobą mieszanka nowoczesności i old school‘u jednocześnie, mroku i zabawy czy bystrości i ironii w jednym. Według członków zespołu w muzyce nie ma żadnych barier, których nie można przełamać, dlatego są oni tak trudni do zaszufladkowania.

Muzyka GLOSS to dwie współzależne od siebie rzeczy – miłość do muzyki, która sprawia, że słuchacz podrywa się do tańca oraz teksty pisane w zrozumiałej angielszczyźnie jednocześnie niosące ambitny przekaz. Sam zespół nie określa się jednym gatunkiem muzycznym, mimo tego usłyszeć możemy odlschoolowe gitarowe brzmienie w połączeniu ze skocznym post punkiem. Brak określenia jednego stylu daje zespołowi wolność twórczą oraz własne niepowtarzalne brzmienie od surowych gitar, bitów w stylu dark disco po taneczny bas.

Teksty GLOSS mają prowokować i zachwycać, od piosenek miłosnych współczesnych czasów po wyraz buntu dla systemu oraz przejaskrawienie dzisiejszego świata. Wiele z nich chwyta za serca i staje się zapamiętywalna.

“Pin Number to prosty kawałek. Podkreśla to, jak każda część systemu, w którym żyjemy usuwa nasze wnętrze. Kiedy się rodzimy jesteśmy całkowicie nową stroną powieści jednak z czasem czy nam się to podoba czy nie, jesteśmy wdrażani w pewien system. System, który usuwa nasze dane osobowe, zamieniając nas w cyfry i numery.

Z każdej strony jesteśmy bombardowani przez konsumpcjonizm i rzeczy, które można kupić. Im dłużej w tym żyjemy tym więcej kupujemy, ponieważ tak nas wyuczono i wytrenowano.
Jimi Ogden przez ten tekst chce przestawić słuchaczom rzeczy, o których nikt nie mówi – podając swój PIN czy numer paszportu chce się otworzyć przed odbiorcą i pokazać kim naprawdę jest. Pin Number to pozornie zabawny utwór z prostym gitarowym riffem i groove basową linią… Chcą twojej duszy, bo bez niej system jest bezużyteczny.”
– mówią o utworze członkowie zespołu GLOSS

Zespół GLOSS powstał w Warszawie, założony przez brytyjczyka Jimiego Ogdena i amerykanina Roca Wardena. Jimi mieszka w Warszawie od pięciu lat, Roc od dekady, a z muzyką są związani od zawsze. Jimi pisze teksty od 14 roku życia, występował w wielu bandach wydając z nimi płyty w przeróżnych stylach. Miał znaczący wpływ na rozwój brytyjskiego indie rocka, następnie zmienił styl grania na elektronikę, która otworzyła przed nim nowe ścieżki komponowania i pisania. W jego studiu zawsze panuje artystyczny chaos, pełno skoroszytów z tekstami i szkicami. Zawsze poszukuje w muzyce tego, co powoduje, że włosy na rękach stają naelektryzowane.

Roc Warden pochodzi z Nowego Jorku, w którym od dziecka otoczony był muzyka ze wszystkich stron – od wielkich koncertów po miejscowe muzyczne bary. Muzyk ukończył z wyróżnieniem Montclair State Univeristy grając na gitarze klasycznej, natomiast w jego sercu wiele miejsca zawsze zajmował klasyczny rock. Zanim przeprowadził się do Polski, Roc pracował w słynnym nowojorskim sklepie muzycznym „Rudy’s Music” gdzie sprzedawał gitary koneserom i najlepszym muzykom na świecie. Po przeprowadzce do Warszawy wydał swój pierwszy solowy album gitarowy i otworzył własną szkołę gry na ukochanym instrumencie.

Jimi i Roc poznali się, gdy Jimi potrzebował gitarzysty do swojego nowego zespołu, między nimi od razu pojawiło się zrozumienie i muzyczna chemia, w ten sposób powstał GLOSS.
„Microphone Shotgun” jest pierwszym krążkiem kooperacji Jimiego i Roca, ale na pewno nie ostatnim. Obaj kochają wspólnie nagrywać, koncertować i dzielić energię z publicznością.
Album ukaże się już na wiosnę 2021 roku.

Więcej o zespole na https://www.facebook.com/GlossBandOfficial

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here