To dopiero będzie premiera! Ciekawe, co o najnowszym miksie spod rąk Goorala i Macieja Szymonowicza powiedział by Oskar Kolberg… Jak dla nas w utworze “Pokochali” jest równie dużo ‘Ethno”, jak “Elektro”.

“Pokochali” to efekt współpracy Goorala z Maciejem Szymonowiczem, znanym z formacji Psio Crew. Do tradycyjnej góralskiej przyśpiewki muzycy stworzyli oryginalną muzykę, bazującą na brzmieniach piszczałki wielkopostnej – instrumentu używanego przez górali beskidzkich w okresie wielkiego postu. Ten nieco zapomniany instrument, w zestawieniu z mocnymi, elektronicznymi brzmieniami, buduje niezwykły klimat utworu. Kawałek zapowiada album “Ethno Elektro 2“, który ukaże się jesienią 2018.

Materiał z “Ethno Elektro” został zagrany przez Goorala ponad pół tysiąca razy na koncertach w Polsce i zagranicą. Utwory z tego albumu pojawiły się w kampaniach promocyjnych m.in. Open’er czy Life Festival. Wykonanie “Karczmareczki” było najchętniej oglądanym filmem z Woodstock Festival (obecnie Pol’and’Rock Festival), a podczas tego koncertu Gooral rozgrzał do czerwoności kilkaset tysięcy osób. Gooral zagrał również na Sziget, Exit, Colours of Ostrava, Orange Warsaw Festival oraz na wielu innych dużych imprezach.

Gooral, czyli Mateusz Górny, to muzyczny producent, któremu rozgłos przyniosło łącznie elektroniki z etniczną muzyką góralską. Tworzył z kapelą Psio Crew, by w końcu zacząć pracować na własny rachunek. Artysta może poszczycić się występami na festiwalach Sziget, Colours of Ostrava, Open’er, Przystanek Woodstock, Live Music czy Orange Warsaw Festival. Poprzedni album Goorala to “Better Place” z 2014 roku.

Więcej o Gooralu znajdziecie na www.facebook.com/NiezlyGooral.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here