„Plays” – nowa płyta Chicka Corea już w sprzedaży

0

Do sprzedaży trafił nowy album Chicka Corea. Wydany 11 września nakładem Concord Jazz krążek “Plays” to dwupłytowy album zawierający zestaw muzycznych inspiracji, improwizacji, a także własnych kompozycji artysty.

Najnowsze wydawnictwo tego genialnego pianisty to iście eklektyczne zestawienie. Różnorodność kompozytorów, którą Chick Corea prezentuje w tym niezwykłym zestawie fortepianowym, obejmuje zakres od Scarlattiego po Steviego Wondera, od Scriabina po tryptyk utworów Theloniousa Monka, od Mozarta po Chopina. Nie brak tu nawet jazzowych inspiracji czy latynoskich rytmów.

Nie czujcie się zatem zaskoczeni, bo znajdziecie tu nie tylko klasyczne utwory, których autorem jest sam Chick Corea („The Yellow Nimbus” czy osiem miniatur z płyty „Children’s Songs” z 1984 roku). Do Waszych uszu dotrze także mozartowska Sonata F-dur (Adagio) na fortepian przepleciona na zmianę z „Waltz for Debby”, czy „Desafinado”, która za chwilę przejdzie w Sonatę d-moll Scarlattiego, Preludium Op. 11 Chopina, aż do „Someone to Watch Over Me” i “Blue Monk” (podana kolejność utworów jest przypadkowa).

Nie da się przy tym niezwykłym doborze kompozycji nie zauważyć sposobu, w jaki Chick Corea łączy je ze sobą, ale to już musicie wysłyszeć sami.

Album „Plays” dostępny jest w sprzedaży w formacie cyfrowym oraz w wersji fizycznej w postaci 2 płyt CD. Już 16 października ukaże się także wersja wydana na 3 płytach winylowych.

Więcej o Chicku Corea na https://www.facebook.com/chickcorea

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here