Polska wokalistka, Maria Peszek opublikowała w sieci klip do piosenki “Ophelia”. Utwór ma promować spektakl “Hamlet”, w reżyserii brata wokalistki, Błażeja Peszka.

W realizacji nagrania artystce pomagali Michał Fox Król i Andrzej Smolik. Teledysk wykonał EDEK. Spektakl “Hamlet” Williama Szekspira w reżyserii Błażeja Peszka będzie można oglądać w Gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy od 10 listopada.

Maria Peszek o współpracy z bratem mówi – Kiedy byliśmy mali bawiliśmy się w teatr i byliśmy w tym podobno świetni. Teraz trochę dorośliśmy a mój brat właśnie reżyseruje “Hamleta”. Poprosił mnie o piosenkę dla Ofelii. Dzięki Błażku za to zaproszenie. Super, że po tylu latach dalej rozumiemy się bez słów i ciągle możemy odkrywać miejsca, których nie ma. “Ophelia” powstała na tym samym starym pianinie, na którym trzydzieści parę lat temu uczyliśmy się grać i które było naszą tajną skrytką na skarby. 

Maria Peszek zadebiutowała na scenach teatralnych w 1993 roku. 12 lat później wydała pierwszy album Miasto mania, który sprawił że trafiła do grupy najpopularniejszych polskich wykonawców alternatywnych. Kolejne albumy (Maria Awaria i Jezus Maria Peszek) potwierdziły jej sukces.
Ostatnia płyta Karabin ukazała się 26 lutego 2016. Tym razem to jedenaście piosenek na niespokojne czasy – piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym Kontrowersyjny utwór Polska A B C i D promujący wydanie ma obecnie prawie dwa miliony odsłon na YouTube.

Więcej informacji o Marii Peszek znajdziecie na jej oficjalnej stronie www.mariapeszek.pl i oficjalnym profilu na FB: peszekmaria