Ola Bieńkowska zapowiada solowy album!

0
Ola-Bieńkowska-foto-Karpati_Zarewicz
Ola Bieńkowska [foto: Karpati Zarewicz]

Kilkanaście lat koncertowała z Australian Pink Floyd i Brit Floyd. Wokalistka, aktorka, autorka piosenek.  Uczennica legendy polskiego jazzu Ewy Bem oraz absolwentka Liverpool Institute For Performing Arts w Wielkiej Brytanii, gdzie odebrała dyplom z rąk samego Paula McCartney’a. Teraz Ola Bieńkowska zapowiada solowy album!

Kilkanaście lat spędziła na walizkach koncertując z Australian Pink Floyd, a następnie Brit Floyd –  światowych show z muzyką Pink Floydów. Ponad 1000 razy zaśpiewała słynne “The Great Gig In The Sky” na wielu słynnych scenach świata takich jak Royal Albert Hall, paryska Olympia, The Beacon Theater na Broadway’u czy Greek Theater w Los Angeles, a także na licznych festiwalach, w tym na festiwalu w Glastonbury.

Jako wokalistka solowa zadebiutowała pop-jazzową płytą “Resume (Take One)” której producentem był Krzysztof Herdzin. Z zespołem w składzie Krzysztof Herdzin, Jacek Królik, Robert Kubiszyn i Robert Luty z własnymi koncertami zjechała całą Polskę. Kilka lat później w crowdfundingu zorganizowanym w Wielkiej Brytanii i USA zebrała fundusze na nagranie EPki z nowymi piosenkami. “Paradise Lost” ukazała się we wrześniu 2020. Po jej wydaniu, stało się jasne, że formuła EPki okazała się niewystarczająca by zmieścić wszystkie istotne treści i pomysły. Niebawem ukaże się więc nowa płyta Oli “Nić”. Których zapowiedzią są single “Nić” i “Nieodmienieni”.

Co słychać u Oli Bieńkowskiej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj