Nowy album i trasa koncertowa Darii Zawiałow już na wiosnę

0

“Helsinki” – taki tytuł będzie nosił drugi krążek Darii Zawiałow. Album w sprzedaży pojawi się wiosną 2019. Premierze towarzyszyć będzie trwająca blisko dwa miesiące trasa koncertowa.

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka zapowiada kolejny etap w swojej muzycznej karierze. Jej debiutancka płyta “A kysz!” pojawiła się w marcu 2017 roku. Od tamtej pory album zdążył pokryć się złotem a Daria Zawiałow zdobyła 2 Fryderyki. Do tego zagrała mnóstwo koncertów kradnąc serca coraz to większej rzeszy słuchaczy, którzy z niecierpliwością czekają na nowy materiał. Artystka właśnie zapowiada premierę i trasę, podczas której fani będą mogli usłyszeć nowe utwory. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest singiel “Nie dobiję się do Ciebie”.

– “Helsinki” to tytuł mojego nowego albumu, który ujrzy światło dzienne na wiosnę 2019. Materiał na płytę stworzyłam razem z moim przyjacielem i producentem Michałem Kushem. Nie spodziewajcie się jednak powtórki z “A kysz!”. Muzyczne poszukiwania, fascynacje nowymi dźwiękami i rozwój zaprowadziły nas w miejsca, w których jeszcze razem nie byliśmy. Pobawiliśmy się trochę elektroniką, ale nie zawładnęła nami całkowicie, za bardzo kochamy organiczne brzmienia i mocne gitarowe riffy. Będzie dojrzalej, będzie jeszcze bardziej eklektycznie, a na pewno będzie po naszemu. Płyta ukaże się wczesną wiosną 2019 roku. W ślad za nią wyruszę w trasę koncertową, jestem przekonana, że efekt tych naszych poszukiwań bardzo pozytywnie zaskoczy wszystkich, którzy zechcą się z nami spotkać na trasie i przyjąć od nas całą masę muzycznej energii.
– mówi Daria Zawiałow

Harmonogram trasy Helsinki Tour prezentuje się następująco:
15.03 – Toruń, Od Nowa
22.03 – Kraków, Studio
23.03 – Rzeszów, Pod Palmą
24.03 – Bielsko, Biała Miasto
30.03 – Gdańsk, Stary Maneż
31.03 – Łódź, Wytwórnia
05.04 – Katowice, Rialto
06.04 – Warszawa, Stodoła
07.04 – Białystok, Zmiana klimatu
12.04 – Kielce, Bohomass
13.04 – Wrocław, Zaklęte Rewiry
26.04 – Poznań, Spring Break

Darię Zawiałow okrzyknięto objawieniem festiwalu Spring Break. Błyskawicznie podbiła serca słuchaczy dobrego, alternatywnego popu singlami “Malinowy Chruśniak” i “Kundel Bury” (każdy z nich ma już prawie 2,5 miliona wyświetleń), a jej debiutancka płyta stała się nagle jednym z najbardziej oczekiwanych polskich albumów roku.
Więcej o artystce na www.facebook.com/pg/dariazawialow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here