Nowa płyta Björk już w listopadzie

0

Björk dość oszczędnie dzieli się z fanami informacjami o nadchodzącym albumie. Wczoraj gwiazda ujawniła przybliżoną datę premiery i producenta.

Tytuł albumu na razie pozostaje tajemnicą, jednak wiemy już, że ukaże się w listopadzie nakładem One Little Indian. Podobnie jak przy “Vulnicura”, przy pracy nad materiałem islandzką wokalistkę wspierał Arca.
Piosenkarka podkreśla jednak, że najnowszy album będzie zupełnie inny od poprzedniego. – “Vulnicura” była o bardzo osobistej stracie, a ten album jest o miłości, o odkrywaniu miłość na nowo, na duchowym poziomie

Pierwszego singla promującego wydawnictwo możemy spodziewać się już 18 września (22 września piosenka ukaże się na winylu). Utwór zatytułowany będzie “The Gate”.

51-letnia dziś Björk przygodę z muzyką zaczęła mając zaledwie 12 lat.  Jako dorosła solistka wydała pierwszy album, “Debut”, w 1993 roku. Wśród jej najważniejszych utworów znajdują się “It’s Oh So Quiet”, “Army of Me” czy “Hyperballad”. Na całym świecie sprzedała kilkadziesiąt milionów płyt. Islandka miała również epizod aktorski – wystąpiła w dramacie “Tańcząc w ciemnościach” Larsa Von Triera, do którego zresztą napisała też muzykę. Za nagrany z Thomem Yorkiem utwór “I’ve Seen It All” otrzymała nominację do Oscara.

Więcej o artystce znajdziecie na www.facebook.com/bjork.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here