Slash ambasadorem marki Gibson

0

Od kilku dni cały internet huczy o wiadomości, w którą uwierzyć nie było tak łatwo. Otóż po raz pierwszy w historii, firma Gibson wybrała ambasadora swojej marki. Został nim, nie kto inny jak Slash.

Informacje o tej historycznej chwili dobiegały z różnych stron. Teraz jednak jesteśmy pewni, że firma Gibson wybrała na stanowisko ambasadora marki jednego z największych gitarzystów wszechczasów.

Gitarzysta największą sławę zdobył dzięki grze w zespole Guns’N’Roses. To tam jego kariera poszybowała na wyżyny popularności i mistrzowskiej gry. Przez wszystkie lata swojej gry w Guns’ach, publiczność wytyczała go jako frontmana grupy, mimo iż tę funkcję pełnił Axl Rose. Jednak charakterystyczny image gitarzysty, jego absolutnie genialna gra sprawiły, że stał się gwiazdą nie mniejszą aniżeli wokalista zespołu.
Poza wyszukanym strojem, którym niejednokrotnie zadziwiał publiczność, Slash miał jeszcze jeden “znak rozpoznawczy” – i nie mówimy tu o sławetnym cylindrze.

Gitarzysta niemalże zawsze grał tylko i wyłącznie na gitarach marki Gibson.
Sięgał o różne modele, choć najczęściej można było go zobaczyć z poczciwym Les Paulem w różnych odsłonach. Czasami również wychodził z modelami SG, czy Firebird – choć rzadko.
Slash również wykreował instrumenty legendarne. I taką chociażby była gitara Gibson EDS-1275. Ten dwugryfowy potwór wywołał ogromne zamieszanie w historii firmy Gibson.
Po raz pierwszy, gitarzysta występował z nią podczas tournee promującym album Use Your Illusion. Gdy rozpoczynał się utwór Knockin’ On Heavens Door, widownia szalała z zachwytu, a Slash, swoim majestatycznym krokiem wchodził na jakieś podwyższenie i rozpoczynał wstęp. Piękne i absolutnie niezapomniane chwile, o których nie zapomniała również firma Gibson.

CEO Gibson, Henry Juszkiewicz tak skomentował przyznanie stanowiska ambasadora marki.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyznania Slash’owi tytułu pierwszego ambasadora marki Gibson. Slash uosabia cechy kreatywności, pasji i doskonałości bliskie firmie Gibson i jesteśmy bardzo dumni z przyjaźni i wzajemnego sukcesu trwającego już przeszło 30 lat. Jesteśmy bardzo podekscytowani nowymi produktami, które wkrótce ujrzą światło dzienne.

Slash, równiez nie omieszkał odnieść się do tych rewelacji mówiąc:

To zaszczyt być pierwszym, światowym ambasadorem Gibsona. Pracuję z Gibsonem od wczesnych dni mojej kariery zawodowej i grałem na Gibsonie jeszcze wcześniej. Jestem dumny z kreatywnej współpracy, którą rozwijaliśmy przez ostatnie lata.

Tytuł Global Brand Ambassador, to niewątpliwe wyróżnienie. Nadanie tytułu ambasadorskiego to na pewno nie tylko świadectwo ogromnego zaufania. Slash został doceniony za lata pracy z Gibsonem. Teraz jednak, ciąży na nim również niemała odpowiedzialność. Bo bycie ambasadorem, bodaj marki najbardziej docenionej przez klientów, to coś więcej aniżeli “tylko” sygnatura. W ramach nowej, zacieśnionej współpracy Gibson & Slash opracowują nowe produkty pod szyldem Gibson Custom, Gibson oraz Epiphone
O gitarach Slasha pisaliśmy ostatnio dwukrotnie. Jego ostatnie sygnatury to Gibson Firebird Custom, oraz Gibson Ultimate Custom Slash Les Paul.

Więcej informacji o produktach marki Gibson znajdziecie na stronie producenta www.gibson.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.lauda-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here