To już nawet nie jest zaskoczenie. Słysząc “Björk”, pierwsze, co nasuwa się na myśl, to niezwykła muzyka i rewelacyjnie, jakby zupełnie nie z tej planety wizualizacje. Kolejny raz się nie zawiedliśmy.

Kolejny oficjalny klip nakręcono do kompozycji “Notget”. Za kamerą stanęli Warren Du Preez i Nick Thornton Jones. W filmiku nieszablonowa wokalistka upodobniła się do całkiem sporego owada. “Notget” pochodzi płyty “Vulnicura”, która zamyka na razie dorobek Björk. Longplay pochodzi z 2015 roku.

Piosenkę zaprezentowano wcześniej w technologii VR (wirtualna rzeczywistość). Klip zobaczycie pod tekstem.


51-letnia dziś Björk przygodę z muzyką zaczęła mając zaledwie 12 lat.  Jako dorosła solistka wydała pierwszy album, “Debut”, w 1993 roku. Wśród jej najważniejszych utworów znajdują się “It’s Oh So Quiet”, “Army of Me” czy “Hyperballad”. Na całym świecie sprzedała kilkadziesiąt milionów płyt. Islandka miała również epizod aktorski – wystąpiła w dramacie “Tańcząc w ciemnościach” Larsa Von Triera, do którego zresztą napisała też muzykę. Za nagrany z Thomem Yorkiem utwór “I’ve Seen It All” otrzymała nominację do Oscara.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here