Noc songwriterów: Low Roar i Daniel Spaleniak w Rzeszowie

0

Low Roar czyli Ryan Karazija wystąpi 19 listopada w Teatrze Maska w Rzeszowie. Jego koncert poprzedzi Daniel Spaleniak, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych, rodzimych songwriterów.

W wywiadach powtarza, że wszystkie albumy które stworzył są maksymalnie osobiste. Jego dreampopowe kompozycje doskonale oddają klimat tak popularnej w Polsce muzyki islandzkich zespołów. Kryjący się pod pseudonimem Low Roar, Ryan Karazija, z pochodzenia jest Amerykaninem, jednak jako kraj zamieszkania i dalszej twórczości wybrał Islandię. Kilka lat temu Reykjavik zamienił na Warszawę, w której jak sam przyznaje – zakochał się.
Muzyk ma na swoim koncie trzy świetnie przyjęte albumy, nad którymi pracował z legendarnym Andrew Schepsem, zdobywcą Grammy za płytę „21” Adele oraz współtwórcą sukcesu Beyonce, Manu Chao, Lady Gagi, Red Hot Chili Peppers, U2, The Gossip i wielu innych.

Brzmienie Low Roar zbudowane jest z łagodnych, rozmytych dźwięków i nastroju melancholii. To muzyka niezwykle poruszająca i hipnotyzująca, daleka od tandetnej ckliwości i przesłodzenia. Ryan prezentuje podobny poziom wrażliwości charakterystyczny dla artystów takich jak Thom Yorke, Bright Eyes czy Sigur Rós.
Więcej o artyście na www.facebook.com/lowroar.music.

Daniel Spaleniak lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers”, to już dziś jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat, dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym jego piosenkę „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym serialu kryminalnym „Elementary”, a „Why” w popularnej produkcji „The Path”. Zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive oraz w sierpniu 2016 nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.
Więcej o artyście na www.facebook.com/daniel.spaleniak.


Koncert Low Roar odbędzie się 19 listopada w Teatrze Maska w Rzeszowie.

Bilety na koncert w cenie 39 zł można kupić na www.ekobilet.pl, a od 7 listopada także w siedzibie Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24). W dniu koncertu bilety do nabycia w cenie 49 zł.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj