Angelo Badalamenti od lat współpracuje z reżyserem Davidem Lynchem. Jest twórcom niezwykłych nastrojowych utworów, które zapadają głęboko w pamięci.

“Twin Peaks” to serial kultowy. Lata 90 – zwłaszcza w Polsce, gdzie był niezwykle popularny, kojarzone są z mroczną historią, pełną zagadek i niedopowiedzeń, wydarzającą się w niewielkim miasteczku – na prowincji. David Lynch powraca z kolejnymi odcinkami już przyszłego lata. Tym czasem udostępnia nam szczątkowe informacje pobudzające naszą ciekawość. W nowym trailerze mamy przedsmak tego niezwykłego klimatu. Widzimy kompozytora Angelo Badalamenti grającego swój sławny temat muzyczny, który pamiętamy z początków serialu i jako tło do niektórych scen. Na Obraz nakładany jest warstwowo widok lasu i zdjęcie Laury Palmer.

https://www.youtube.com/watch?v=-kdgYzPIugg

79-letni kompozytor powraca w reedycji “Twin Peaks”. Oprócz tegoż autora na soundtracku pojawią się między innymi Trent Reznor, Eddie Vedder, Sky Ferreira i Robin Finck.

Podobnie jak film tak i muzyka zyskała wielu fanów. Jednym z najbardziej zażartych jest zespół Xiu Xiu. Polubił ją do tego stopnia, że poświęcił jej cały swój album.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here