Najbardziej obiecujący węgierski zespół zagra na tegorocznym festiwalu Seazone

0

Belau, jeden z najbardziej obiecujących węgierskich elektronicznych i downtempowych nowicjuszy wystąpi na tegorocznym festiwalu Seazone.

Węgierscy zwycięzcy Grammy po gigantycznym sukcesie sprzedanych płyt, węgierskiej trasie oraz koncercie w Londynie, kontynuuje swoją europejską trasę koncertową na Festiwalu Seazone na którym zaprezentują m.in. swój pierwszym album The Odyssey.

Belau pierwotnie był solowym projektem Péter Kedves zapoczątkowanym w 2015 roku. Inspirował się podróżami i przygodami za granicą. Pomysł na przekształcenie jego doświadczeń w muzykę narodził się w pięknej, odległej wiosce na wybrzeżu chorwackim. W świecie Belau ciągły nastrój i poczucie optymizmu spotyka się z innowacyjnym, elektronicznym brzmieniem. Ten gatunek eleganckich i czystych dźwięków odwierciedlających poczucie lata został nazwany jako sundowntempo.

Pierwsza piosenka Belau, “Island of Promise”, wybrana została największym hitem 2015 roku w Deezer Hungary oraz na innych węgierskich portalach internetowych. Teraz liczy blisko 400 000 wyświetleń, pojawia się w serii HBO “Aranyélet”, a także w międzynarodowych reklamach dla firmy Pepsi (33 kraje). W ciągu jednego roku zagrali niemalże 60 koncertów w 7 krajach Europy. Grali m.in. na festiwalach takich jak Sziget, Untold, Balaton Sound, Untold.

Debiutancki album zespołu – The Odyssey został wydany w listopadzie 2016 roku. Na płycie ukazało się 12 nowych piosenek z kilkoma gościnnymi wokalistami z węgierskiej sceny undergroundowej. Długoterminowym celem ciągle rozwijającego się zespołu jest stworzenie wielo koncepcyjnego LP, który wyłapuje atmosferę różnych regionów geograficznych na całym świecie.

Zespół Belau wystąpi podczas SeaZone Music & Conference 10 czerwca 2017.

Seazone Music & Conference odbędzie się w dniach 8-10 czerwca.

Na gości czeka też bogaty program warsztatów, dyskusji i targów branżowych. Część konferencyjną przedsięwzięcia uzupełniają koncerty oraz eventy klubowe.

Więcej info o Festiwalu znajdziecie na www.uptone.pl/wydarzenie/seazone-music-conference-2017www.facebook.com/events/1851662221779919  oraz www.seazonesopot.pl.

Dwudniowy karnet na wszystkie koncerty w cenie 49 zł kupicie na www.biletomat.pl/konferencje/seazone-showcase-festiwal-5000.

Chcecie poznać bliżej wszystkich wykonawców tegorocznego Showcase SeaZone Music & Conference? Posłuchacie ich na www.open.spotify.com, a życiorysy poznacie na www.seazonesopot.pl.

Więcej o Bealu znajdziecie na www.facebook.com/belaumusic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here