Monika Borzym w utworach Radiohead

0

A to dopiero niestandardowa wiadomość. Zagorzała fanka Radiohead, Monika Borzym nagrała płytę z utworami grupy. Na krążku znalazła się również jedna piosenka zespołu Hey.

Brawurowo wykonane przez wokalistkę utwory z repertuaru Thoma Yorka i Johna Greenwooda zaaranżowane zostały przez Nikolę Kołodziejczyka. Na krążku znajdować się będzie dziewięć utworów Radiohead z różnych etapów twórczości i jeden utwór zespołu Hey zaaranżowany przez Nikolę na nietypowy skład muzyczny: 3 waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe Trio Stryjo.

Płyta “Radio-Hedonistycznie. Live at Wytwórnia” w sprzedaży pojawi się już 16 listopada i będzie zapisem koncertu, który odbył się w ramach inauguracji Letniej Akademii Jazzu w łódzkim klubie Wytwórnia 12 lipca 2018 roku.

– Trzymasz w rękach moje spełnione marzenia, moją totalną frajdę z muzyki, mój prezent urodzinowy dla mnie samej, najpiękniejszy jaki kiedykolwiek sobie sprawiłam. Moja Radioheadyczna obsesja trwa już bardzo wiele lat, a mimo to nie sądziłam, że kiedyś zdobędę się na to żeby przepuścić ich absolutnie genialną muzykę przez swój aparat głosowy publicznie, a już na pewno nie sądziłam, że wydam taką płytę.
– napisała o płycie Monika Borzym.

Na krążku znajdą się utwory:
1. 15 Step
2. Wieliczka
3. Faust Arp
4. Backdrifts
5. Stryjo wieczorowy / Polyamide Song
6. Glass Eyes
7. Little By Little
8. I’ve Seen It All (feat. Marcin Januszkiewicz)
9. Weird Fishes/Arpeggi
10. A Reminder
11. Optimistic

Więcej info o Monice Borzym szukajcie na www.facebook.com/monikaborzym.music. Informacje o Radiohead znajdziecie na www.facebook.com/radiohead.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here