“Hub-Tones” – nowy utwór Kamasi Washingtona

0

Kamasi Washington opublikował w sieci klip zrealizowany do kompozycji “Hub-Tones”. Utwór pochodzi z albumu “Heaven and Earth”.

Do reżyserii i produkcji nagrania muzyk zaprosił Jenn Nkiru. Artystka znana między ze współpracy z Beyoncé i Jayem-Z, przy pracy nad “Hub-Tones” inspirowała się sztuką plemienia Ikwerre z którego wywodzą się jej rodzice, Larrym Achiampongiem, Niną Simone czy Anitą Hill.

– Jako Afro-Amerykanie niezbyt dobrze znamy kontynent z którego pochodzimy. Chciałem nawiązać kontakt z moimi przodkami łącząc afrykańskie rytmy z melodią Freddiego Hubbarda.
– mówi Kamasi Washington.

Kamasi Washington to ceniony jazzowy saksofonista, kompozytor i producent. Na instrumencie zaczął grać w wieku 13 lat. Sławę przyniosła mu współpraca z artystami takimi jak Lauryn Hill, Snoop Dogg, Nas, Herbie Hancock czy Wayne Shorter. Później Kamasi zwrócił się w stronę muzyków skupionych wokół klubu Low End Theory i wytwórni Brainfeeder – usłyszeć można go było na płytach Flying Lotusa, Thundercata czy Kendricka Lamara. W dorobku na dwa znakomicie przyjęte longplaye – “The Epic” z 2015 oraz “Heaven and Earth” z 2018 roku.

Więcej o artyście na www.facebook.com/kamasiw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here