Martyna Jakubowicz w październiku w Starym Maneżu

0

Jedyna w swoim rodzaju wokalistka i songwriterka, obdarzona charyzmą i charakterystycznym głosem, Martyna Jakubowicz już w październiku zaśpiewa dla publiczności gdańskiego klubu Stary Maneż. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by wysłuchać niespotykanego miksu folku, bluesa i rocka.

Martyna Jakubowicz jest mistrzynią tworzenia nastroju. Jej koncerty zawsze kończą się owacjami na stojąco, zaś publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny.
Choć jej klimatyczne ballady znakomicie brzmią w kameralnych, zamkniętych salach, energiczne utwory z zacięciem rockowym sprawiają, że  równie dobrze radzi sobie na plenerowych imprezach i festiwalach (Pop Session, Rock Arena, Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues i wiele innych).

Na swoim koncie artystka ma aż piętnaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności, ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone” i „Guitar Player”) i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk” w 1995 i 2011 r).
W marcu 2016 roku wokalistka wydała album „Prosta Piosenka”. Jest to pierwsza od sześciu lat płyta autorska. Materiał został zrealizowany z udziałem min. Wojciecha Waglewskiego, Korteza i Jana Smoczyńskiego. 18.05.2018 do sklepów trafił album „Zwykły Włóczęga”, zawierający piosenki Boba Dylana, który otrzymał  literacką nagrodę Nobla w 2016. Dylan jest autorem i kompozytorem ponad 500 piosenek. Jego ogromny  wpływ na światową muzykę rozrywkową jest niezaprzeczalny. “Zwykły włóczęga” to 10 piosenek w 10 różnych, niekiedy zaskakujących aranżacjach.

Martyna Jakubowicz mówi o płycie: „To moje drugie podejście do piosenek Dylana. Nie sądziłam, że jeszcze się to wydarzy. Propozycja przyszła  sama. Nie miałam w planie takiej płyty. Nagroda Nobla dla Dylana nie była dla mnie zaskoczeniem, ale też nie ona była powodem  tej sesji nagraniowej – po prostu lubię jego piosenki.”

W nagraniu płyty uczestniczyli Dariusz Bafeltowski grający na gitarach i innych instrumentach strunowych, Mieczysław Jurecki /bas/,Tomasz Zeliszewski/ perkusja/- sekcja rytmiczna znana ze współpracy z zespołem “Budka Suflera”, Adam Niedzielin/ instrumenty klawiszowe/. Gościnnie wystąpił Dariusz Grela na co dzień współpracujący z zespołem Kroke.

Koncert Martyny Jakubowicz odbędzie się 13 października o godzinie 20:00 w klubie Stary Maneż w Gdańsku.

Bilety w cenach 65 zł (do 12.10.2018) oraz 75 zł (w dniu koncertu) do kupienia na www.interticket.pl oraz www.eventim.pl.

Więcej o Martynie Jakubowskiej szukajcie na www.facebook.com/jakubowiczmartyna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here