Marcus Miller na dwóch koncertach w Polsce

0

Jeden z najlepszych basistów na świecie, Marcus Miller po trzech latach wraca do Polski, by zagrać dwa koncerty. W Warszawie i Wrocławiu artysta promować będzie nową płytę, “Laid Black”!

Marcus Miller swój elektryzujący i niedający się zaszufladkować album “Laid Black” zaprezentuje już 29 listopada w Warszawie i dzień później, 30 listopada we Wrocławiu. Nowym materiałem Miller powraca z muzycznej wyprawy do domu i nakłada na nią współczesne, miejskie elementy i brzmienia.

„Afrodeezia (poprzedni album) była muzyczną podróżą przez historię moich przodków. Szedłem ich śladami współpracując z artystami z krajów położonych wzdłuż szlaków niewolniczych: zachodniej i północnej Afryki, Ameryki Południowej i wysp Morza Karaibskiego. Na Laid Black przenoszę muzykę do teraźniejszości używając współczesnych, miejskich elementów. Na tej płycie usłyszycie hip-hop, trap, soul, funk, R&B oraz jazz. Materiał jest spokojny, ale zarazem mocny i funkowy, czerpiący garściami z afroamerykańskiej tradycji muzycznej. Po prostu Laid Black.” – mówi o albumie Marcus Miller.


Koncerty Marcus Miller “LAID BLACK TOUR”  odbędą się 29 listopada 2018 na warszawskim Torwarze i 30 listopada 2018 w Hali Orbita we Wrocławiu.

Bilety w cenach od 149 zł do 799 zł do kupienia na www.eventim.pl.


Wszystkie koncerty otworzy wrocławski septet jazzowy EABS! Zespół kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie nowe podejście, przeciwstawiając się utartym muzycznym standardom. Debiutancki krążek EABS, pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu — Krzysztofowi Komedzie. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych twórców, czego najlepszym przykładem jest i ten album. Okres „post-komedowski” zaowocował wieloma hołdami dla artysty w postaci najrozmaitszych krążków, na których wielokrotnie zinterpretowano najsłynniejsze utwory legendarnego jazzmana. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego.

Więcej o wykonawcach na www.facebook.com/MarcusMillerOfficialFanPage i  www.facebook.com/ElectroAcousticBeatSessions.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here