Gitary akustyczne Ovation Glen Campbell Signature Collection

0

Jakoś rzadko pojawiają się u nas instrumenty Ovation Guitars. Chyba czas to zmienić, a mamy ku temu najlepszą okazję, prezentując Wam nowe instrumenty w rodzinie Signature Collection. Oto gitary Ovation Glen Campbell Signature Collection w wykończeniach Natural i Sunburst

Początki Ovation Guitars sięgają roku 1965, kiedy to po raz pierwszy na światło dzienne wyszła gitara z zaokrąglonym pudłem rezonansowym.
Pomysłodawcą nowatorskiego rozwiązania był Charles Kamon – inżynier lotnictwa, wynalazca, biznesmen i filantrop. To on wpadł na pomysł, by nagłośnić instrument akustyczny pudłem rezonansowym z tworzyw sztucznych i wypełnić je kanałami rezonansowymi. Rozwiązanie to nie było może idealne w warunkach bez nagłośnienia zewnętrznego, jednak w warunkach koncertowych sprawdzało się dużo lepiej aniżeli klasyczne drewniane konstrukcje.
Ovation zwracało na siebie uwagę również dziwaczną zakręconą główką i wąskim gryfem sprawiającym wrażenie gry na instrumencie elektrycznym.

Dziś mamy okazje zaprezentować Wam gitarę, której sygnaturą jest jedno z największych nazwisk lat ’60 ubiegłego wieku. Chodzi oczywiście o Glena Campbella, którego muzyka rozbrzmiewała od wschodniego po zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.
Gitara Ovation Glen Campbell Signature Collection, to wyraźny hołd oddany muzykowi będącemu do końca życia fanem i użytkownikiem marki Ovation Guitars.

Wrażenia wzrokowe, jak zwykle w przypadku “okrąglaków”, wręcz powalają. Instrumenty mają swoistą grację i lekkość, której często brakuje gitarom z klasycznym pudłem. Dodatkowo dwa rodzaje wykończenia: Natural Cedar oraz Sunburst sprawiają, że oko się raduje.

Budowa:

Instrument wykonano w klasycznej, z punktu widzenia klasyki Ovation, formie.
Płyta wierzchnia wykonana została z wysokiej klasy świerku Sitka z gryfem mahoniowo klonowym, hebanową podstrunnicą i mostkiem.

Parametry instrumentu:

Gitara posiada 20 progów, skalę 25.3″ (643mm) i podstrunnicą o promieniu 11 13/16″ (300mm).
Instrumenty Glen Campbell napędzane są również elektroniką Op Pro Pramp z pickupem OCP1K. Na wyposażeniu gitary znajdują się również struny Adamas OV1818E Light Gauge Phospher Bronze .012-.053.

Producent deklaruje, że instrument brzmi wspaniale nawiązując do gitar, które znalazły się niegdyś w arsenale Glena Campbella.
Znamy również sugerowaną cenę producenta, który wycenia swoje instrumenty na niemałą kwotę 1 829,99 $ wraz z dedykowanym wkrótce futerałem.

Więcej szczegółów:
Producent: www.ovationguitars.com
Dystrybutor: www.pl.gewamusic.com

Na film z prezentacją nowych instrumentów nadal czekamy. Pokażemy Wam jednak, to co już znamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here