Marcin Spenner w lutym w Gdyni

0

Już 1 lutego w sprzedaży ukaże się długo oczekiwany, debiutancki album Marcina Spennera. Zaledwie dwa tygodnie później artysta wystąpi przed publicznością zgromadzoną w gdyńskim klubie Pokład.

Wybór Gdyni, na koncert premierowy nie jest przypadkowy, bo tu się wszystko zaczęło. Marcin Spenner, jeden z najciekawszych męskich głosów młodego pokolenia, to rodowity gdynianin, który często określany mianem niepoprawnego romantyka i specjalisty od nastrojowych ballad, jednak to nie wszystkie odsłony jego muzycznego DNA.

W czwartkowy wieczór zaprezentuje Państwu swój najnowszy materiał z debiutanckiej płyty oraz kilka muzycznych niespodzianek, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie.


KTO: Marcin Spenner
KIEDY: 14.02.2019, godz. 20:00
GDZIE: Gdynia // Klub Pokład

Bilety w cenie 30 zł (więcej informacji wkrótce)
Informacje o wydarzeniu na www.facebook.com/events/1172397929604966.


Marcin Spenner tak mówi o płycie: „NA CZAS” – to przewrotny tytuł mojej autorskiej płyty. Czas może być naszym wrogiem, albo sprzymierzeńcem… Trochę mi zajęło, aby przestać się z nim ścigać i wybrać jednak tę drugą opcję. Oddaję Wam 12 piosenek z niebanalnymi tekstami, których autorką w większości jest niezastąpiona Karolina Kozak. Każda z tych kompozycji to oddzielna historia, która naprawdę się wydarzyła lub mogłaby się wydarzyć.

Artyście prawdziwą popularność przyniósł udział w „X – Factorze”. Wraz z Dawidem Podsiadło dotarł do finału drugiej edycji programu, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Po programie, blisko współpracował z gdańskim Custom34 Studio, gdzie nagrał swój pierwszy singiel oraz kilka utworów z innymi artystami, a następnie… „zniknął”. Nie porzucił jednak muzyki. Przez ostatnie kilka lat cierpliwie szlifował warsztat, zdobywał doświadczenia, rozwijał się jako wokalista i poszukiwał swojej muzycznej drogi.

Przełomem w karierze okazało się spotkanie z Bogdanem Kondrackim – producentem płyt czołowych polskich artystów (m.in. wspomnianego Dawida Podsiadło, czy też Brodki, Ani Dąbrowskiej i wielu innych artystów), który został producentem debiutanckiej płyty Marcina Spennera. Bogdan Kondracki o Marcinie: „Jest nie tylko niezwykle zdolnym wokalistą, jest też współkompozytorem wszystkich utworów, które znajdą się na albumie. Prawie wszystkie linie melodyczne są jego autorstwa. Doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, co nie jest takie częste w polskim show biznesie, że nawet największy talent musi być poparty ciężką pracą. Zanim rozpoczęliśmy współpracę, dużo rozmawialiśmy o kierunku muzycznym albumu, postanowiliśmy odciąć się od dotychczasowych piosenek Marcina i rozpocząć wszystko od początku. Postanowiliśmy, że chcemy nagrać szlachetną, po prostu dobrą płytę, bez oglądania się na stacje radiowe i obecnie panujące trendy.”

Więcej o artyście na www.facebook.com/marcinspenner.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here