“Let’s Play” – pierwszy singiel z nadchodzącej płyty keatsu!

378

Wczoraj swoją premierę miał pierwszy singiel keatsu z nadchodzącego albumu “Struggles”. Jesteście ciekawi nowego kawałka? Zapraszamy do słuchania!

W erze „ekranów”, pierwszy singiel keatsu – “Let’s Play” z nadchodzącego albumu “Struggles” zabiera nas w podróż przez umysł człowieka, którego miłość do gier wideo doprowadziła do poważnego przypadku unieruchomienia. Utwór czerpie inspirację z twórczości takich artystów jak Andy Shauf, Mac Demarco i Benny Sings, a jego emocjonalny tekst oddaje intensywność emocji, jakie towarzyszą obsesji na punkcie gier wideo – od spoconych dłoni po ulotne poczucie kontroli. Ale powiedzmy sobie szczerze – kto potrzebuje prawdziwego życia, skoro można siedzieć wygodnie w fotelu i grać bez końca?

keatsu-Lets-Play_cover

Z pociętych kawałków musicalu ,,Rock, Rock, Rock!” z 1956 roku, keatsu stworzył także prezentowany teledysk, który wraz z muzyką opowiada zupełnie nową historię…

Maciej-Kuc-keatsuMaciej Kuc – producent, kompozytor, gitarzysta i wokalista z Gdańska. Produkcją muzyki zajmuje się od 2018 roku, a od 2020 roku wydaje ją jako “keatsu” w trójmiejskiej niezależnej wytwórni muzycznej Seagull Ross. 14 maja 2021 roku miała miejsce premiera jego debiutanckiego mini albumu ,,Boil” składającego się z sześciu utworów.

Wydawnictwo promowały trzy single: „Serce”, „Inside Out” oraz „I Like This Song”, w którym artysta wraca do czasów, gdy w latach 90. wystąpił na castingu do popularnego programu telewizyjnego dla dzieci “Od przedszkola do Opola”. Uwieczniony na kasecie VHS występ stał się inspiracją do napisania utworu oraz nagrania teledysku. Do jednego z utworów z EP „Boil” keatsu zaprosił artystkę z Hiszpanii – Sandrę Iris. Artysta miał okazję współpracować również z songwriterem Vincentem, z którym wspólnie stworzyli utwór “Time” oraz z irlandzkim producentem i gitarzystą Poor Petalem. Owocem tej kolaboracji jest utwór “Night Life”, wydany jesienią 2022 roku. Teledysk w reżyserii Macieja Milewskiego został nakręcony na taśmę 16 mm i 8 mm, a jedną z akcji promocyjnych utworu było rozwieszenie w Gdańsku plakatów z rzekomo zaginionym dinozaurem – postacią z teledysku 🙂

Co słychać u keatsu?