Nowy amerykański Gibson „Greeny” Les Paul

0
Gibson-Kirk-Hammett-Greeny-Les-Paul-Standard

Sygnowany podpisem Kirka Hammetta Gibson “Greeny” Les Paul Standard jest już dostępny i stanowi obecnie najbardziej budżetową opcję znanego powszechnie modelu ’59 Burst. Czerpie z obu poprzednich modeli od Murphy Lab, będąc jednocześnie znacznie tańszym.

Nowy Gibson Kirk Hammett “Greeny” Les Paul Standard jest dostępny bez postarzania, które jest znakiem firmowym Murphy Lab, niemniej jednak ucieszy nasze oko klonowym topem typu AAA z kremowym bindingiem, na mahoniowym korpusie w kolorze „Greeny Burst”. Do tego dostajemy mahoniową szyję wraz z podstrunnicą z palisandru z trapezowymi wkładkami i zabytkowym profilem gryfu z lat 50.

Gibson_Kirk_Hammett_Greeny_Les_Paul_Standard

22 średnie progi poddano obróbce na zimno, co według producenta powinno wydłużyć ich trwałość. Dwa przetworniki typu „Greenybucker” zapewniają dobry zakres tonów. Co więcej humbucker przy gryfie ma odwróconą polaryzację, co znacznie zwiększa paletę naszych dźwięków. Jak zawsze w gitarze znajdziemy 2 pokrętła regulacji głośności i 2 pokrętła tonów. W Greeny’m nie dostaniemy jednak tunerów Sperzel, co czyni go właściwie typowym ’59 LP Standard z odwróconym przetwornikiem przy gryfie.

Po niedawnym modelu Murphy Lab i reedycji Flying V z 1979 roku, Gibson mocno skupia się w tym roku na osobie Kirka Hammetta. Wielce prawdopodobne, że wkrótce zobaczymy również podobny model od Epiphone.

Budżetowego LP Greeny dostępny jest w sugerowanej cenie 3199 USD.

Więcej o Gibson Guitars
Producent: https://www.gibson.com
Dystrybutor: https://laudacentral.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj