“Koniec Lata” – nowy krążek i wiosenna trasa koncertowa Marceliny

0

Marcelina pod koniec września wypuściła czwarty krążek zatytułowany „Koniec wakacji”. Z materiałem z najnowszej płyty artystka wyrusza w trasę koncertową obejmującą osiem miast w całej Polsce.

„Koniec wakacji” to czwarty, studyjny album Marceliny. Typowa dla Marceliny forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami  charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings) i mocną gitarą Kamila Holdena Kryszaka. Na płycie znalazło się 11 utworów w języku polski i angielskim oraz 2 bonus trucki. Jak zaznacza Marcelina:

„Koniec wakacji” to przewrotny tytuł, który poza dosłownym znaczeniem, odnosi się do momentu w którym w końcu do Ciebie dociera, że życie jest wieczną sinusoidą
i trzeba to po prostu zaakceptować, oswoić czy wręcz polubić, by dalej swobodnie egzystować, bez gonienia za ideałem, wiecznym spokojem, lepszym sobą i perfekcją w każdym calu. Wakacje się kiedyś kończą, ale jesień też jest piękna. Z przymrużeniem oka opisuję te właśnie momenty w tekstach piosenek. Muzycznie przeplata się
tu brudna gitara, rockandrollowe solówki z elektroniką i klimatami francuskiej piosenki. Za produkcję odpowiada Kuba Karaś, za gitarowe brzmienia Kamil Holden Kryszak. Całość spinam ja cała na różowo.

Płytę zapowiada singiel wraz z klipem „Tańcz”, który ukazał się 2 sierpnia 2018 r. To historia jednej wesołej emocji z apokalipsą w tle. Za realizację teledysku odpowiedzialni są Zosia Zija i Jacek Pióro.

W social mediach Marceliny pojawiła się też informacja o wiosennej trasie koncertowej.
To pierwsza trasa klubowa promująca najnowszy album Marceliny “Koniec wakacji”.
Na trasie Marcelina przewiduje sporo niespodzianek i zapewne gości, ale o tym nieco później 🙂
Przedpremierowo płyta była grana na wakacyjnych koncertach takich jak: Open’er Festival, Orange Warsav Festiwal, trasa Spragnieni Lata.

Poniżej pełny harmonogram trasy “KONIEC WAKACJI”:
08.02. Racibórz – Przystanek Kulturalny Koniec Świata
09.02. Wrocław – Stara Piwnica
15.02. Sopot – Teatr na Plaży
16.02. Łódź – Soda Underground Stage
01.03. Warszawa – Stodoła
08.03. Kraków – Zet Pe Te
09.03. Rzeszów – Underground Pub
28.03. Poznań – Blue Note

Więcej o artystce na www.facebook.com/MarcelinaOfficial.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here