Proces tworzenia Warwick Fortress One sygnowanego przez Joe Hubbarda

0

Customowy i sygnowany nazwiskiem Joe Hubbarda Warwick Fortress One, znacząco różni się od pierwowzoru oferowanego w sklepie Warwick. Gitara nie tylko wygląda trochę inaczej, ale również zawiera kilka szczegółów, dzięki którym odzwierciedla preferencje Joe.
Dziś pokażemy Wam pełen proces tworzenia tej znakomitej gitary.

Gitara basowa Warwick Fortress One sygnowana nazwiskiem Joe Hubbarda, to w zasadzie inny instrument od oferowanego “seryjnego” w sklepie Warwick. Oczywiście słowo “seryjny” jest tu zupełnie nie trafione, jedna różnice w obu modelach są naprawdę znaczące.

Joe Hubbard, to basista mający bardzo bogatą historię we współczesnym muzycznym świecie. Współpracował z takimi artystami jak Stanley Clarke, Victor Wooten, Pat Metheny czy Marcus Miller.
Jest gitarzystą gatunków jazz, funk, fusion, rock i blues.

Warwick Fortress One Joe Hubbard

Najmłodsze muzyczne dziecko Joe, to instrument wykończony w kolorze Honey Violin Transparent Satin.
Niemal cały instrument zbudowano na bazie płomienistego klonu, wraz z podstrunnicą.
Względem tzw. oryginału Fortress One, gitara sygnowana nazwiskiem Joe posiada elektronikę Special Active MEC-3 way Electronics z aktywnymi przetwornikami Aguilar Super Doubles N&B.
Instrument posiada również dużo bardziej zaostrzone rogi, co nadaje gitarze agresywniejszego charakteru. Poza parametrami technicznymi, na główce basu widnieje również skrót JHB co oznacza Joe Hubbard Bass.

Proces produkcyjny

Na filmie zobaczycie pełen proces produkcyjny tego wspaniałego instrumentu.
Technicy, lutnicy i inżynierowie zaczynają oczywiście od doboru fragmentów drewna. Jedyną czynnością nie wykonywaną ręcznie, jest wrzucenie szkieletu na obrabiarkę CNC, która to w superdokładny sposób drąży otwory na elektronikę i przetworniki.
W zasadzie cała reszta procesu wykonywana jest ręcznie. Od wycinania, przez szlifowanie, nabijanie progów czy w końcu malowanie.
Zapraszamy na seans…

Więcej szczegółów:
Producent: www.warwick.de
Dystrybutor: www.shop.warwick.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here