Spitfish przedstawia “Penny Dreadful”

0
fot. Maja Meronk

Trójmiejska grupa Spitfish opublikowała w sieci nowy krążek o kojarzącym się z popularnym mrocznym serialem o tytule “Penny Dreadful”. To kolejny album zespołu inspirowany horrorem i groteską.

Spitfish jest świeżutkim projektem, jednak na pokładzie zespołu znajduje się doświadczony personel muzyków, udzielający się poprzednio w wielu trójmiejskich muzycznych projektach. Muzyka grupy jest mroczną fanaberią pełną symboliki, zamkniętą w ramy melodyjnego rocka. Groteska starego horroru podana jest tu w bardzo zgrabny piosenkowy sposób. Jednak nie dajcie się zwieść, gdyż jest tu coś więcej. Pomiędzy wersami rock&rolla czyha ukryte pod maską jeszcze jedno dodatkowe oblicze. Grupa pełnymi garściami czerpie z tradycji rocka, jednak jest w stanie swoje inspiracje przełożyć na charakterystyczny tylko dla siebie styl.

Spitfish powstało na początku 2016 roku w Gdańsku, początkowo jako jedno-osobowy projekt, udostępniając EP złożone z pięciu autorskich kompozycji. Obecna forma Spitfish to trzyosobowy zespół, w którego skład wchodzą
Boris Karloff(alias) -bas, głos,
Cyril Delevanti(alias)- gitara,
A.J.(alias) – perkusja.

Więcej o zespole na www.facebook.com/spitfishband.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here