Kamasi Washington w maju w Krakowie i Warszawie

0

Gwiazda jazzu Kamasi Washington ponownie odwiedzi Polskę, by tym razem zagrać dwa koncerty. Jazzman wystąpi 22 maja w klubie Studio w Krakowie i 24 maja w warszawskiej Stodole.

Spełnianie przeznaczenia Washingtona rozpoczęło się gdy miał 13 lat, gdy wziął do ręki tubę swojego ojca i zaczął grać “Sleeping Dancer Sleep On” Wayne’a Shortera.
Kamasi Washington na swoim koncie ma współpracę zarówno z jazzowymi legendami jak Wayne Shorter czy Herbie Hancock, jak i raperami (Snoop Dogg, Kendrick Lamar), a także artystami eksperymentującymi z muzyką nie dającą się zaszufladkować w jednym gatunku, takimi jak Thundercat czy Flying Lotus.

“Harmony Of Difference” z 2017 roku, przyniósł pierwszą nową muzykę tego muzycznego tytana od czasu gorąco przyjętego debiutu. Przynoszący sześcioczęściową suitę “Harmony Of Difference”, bada filozoficzne możliwości muzycznej techniki, znanej jako kontrapunkt, którą Washington definiuje jako sztukę równoważenia podobieństw i różnic, by stworzyć harmonie pomiędzy odrębnymi melodiami. Suita Washingtona przynosi elementy wizualne, z muzyką przedstawioną w formie żarliwego jazzu. Każda z pięciu pierwszych części suity, stanowi odrębną kompozycję. Szósta, “Truth”, łączy wszystkie pięć w jedną całość. Echem tej fuzji jest także pięć obrazów siostry artysty, Amani Washington, skupiających się na surowych kształtach i kolorach, także zainspirowanych konkretnymi fragmentami suity. Amanti złożyła je wszystkie w jedną całość, z czego powstał szósty obraz, będący abstrakcyjnym wyobrażeniem ludzkiej twarzy.

Koncerty Kamasi Washingtona odbędą się 22 maja 2018 roku w klubie Studio w Krakowie i 24 maja w klubie Stodoła w Warszawie. 

Bilety do kupienia na www.biletomat.pl, www.ticketmaster.pl, www.eBilet.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt, Saturn. Sprzedaż biletów rozpocznie się 26 stycznia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here