Już niebawem nowy, solowy album Davida Byrne

0

Już za kilka miesięcy David Byrne wystąpi na gdyńskim festiwalu Open’er. Zanim to jednak nastąpi, artysta planuje premierę nowego, solowego albumu.

Krążek nosił będzie tytuł “American Utopia” i w sprzedaży ukaże się 9. W nagraniach gościnnie udział wzięli Oneohtrix Point Never, Jam City, Doveman i Jack Peñate a nad całością czuwali Brian Eno i Rodaidh McDonald (The xx, King Krule).

O swoim nadchodzącym albumie David Byrne mówi – Wielu z nas nie podoba się świat, w którym żyjemy, świat, który sami stworzyliśmy. Rozglądamy się więc i zadajemy sobie pytania: “Czy tak musi być? Czy jest inny sposób?”. O tym właśnie są te piosenki, o stawianiu takich pytań. 

Z nowym materiałem David Byrne wystąpi na festiwalu Open’er 2018. Koncert odbędzie się 5 lipca 2017 roku. 

“American Utopia” składać się będzie z 10 utworów:
1. I Dance Like This
2. Gasoline And Dirty Sheets
3. Every Day Is A Miracle
4. Dog’s Mind
5. This Is That
6. It’s Not Dark Up Here
7. Bullet
8. Doing The Right Thing
9. Everybody’s Coming To My House
10. Here

David Byrne to wokalista znany z Talking Heads, który od lat z powodzeniem prowadzi także solową karierę. Znany jest ponadto z wspólnych projektów z Brianem Eno. W ostatnich latach był zaangażowany również we współpracę z wieloma artystami, między innymi z Anną Calvi oraz De La Soul. Jego dyskografię zamyka longplay “Love This Giant” (2012) zrealizowany z St. Vincent.
Więcej o artyście na www.facebook.com/DBtodomundo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here