Gregory Porter wystąpi na Jazz Chilli Days

0

Jazz Chilli Days to nowa inicjatywa radia Zet Chilli. W ramach inauguracji imprezy wystąpi legendarny artysta jazzowy – Gregory Porter. Specjalne koncerty odbędą się w trzech miastach: Katowicach, Gdyni i Warszawie.

Podczas koncertów usłyszycie utwory z najnowszej płyty Portera – “Take Me to the Alley” oraz największe przeboje, które zapewniły artyście światową sławę. Jego aksamitny, głęboki i mocny głos zabiorą was w podróż pełną emocji i nostalgii.

Porter rozkochał się w muzyce kiedy usłyszał głos Nata Kinga Cole’a. Przygodę ze śpiewem zaczynał w lokalnych klubach na Brooklynie. W 2010 wydał pierwszy album “Water”. Dwa lata później pojawił się krążek “Be Good”, ale to “Liquid Spirit” wydany w 2013  zrobił z niego gwiazdę światowego formatu i przyniósł pierwszą nagrodę Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny. Milion kopii płyty sprzedało się na całym świecie, co jak na dzisiejsze czasy jest godnym uwagi wyczynem, biorąc pod uwagę, że mówimy o jazzie a nie popie.

W 2017 roku Porter za album “Take Me to the Alley” otrzymał drugą w karierze statuetkę Grammy, ponownie w kategorii najlepszy jazzowy album wokalny.

Gregory Porter wraz z zespołem zagra 12 października w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, następnie 15 października w Gdynia Arenie, a 16 października w Operze Narodowej w Warszawie.

Bilety na koncerty do nabycia już od 25 kwietnia na stronie www.eventim.pl.

Więcej o artyście znajdziecie na www.facebook.com/gregoryportermusic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here