Electropopowa live sesja czy już mini koncert? Przedstawiamy nagrania Olgi Polikowskiej

0

Do tej pory myśleliście, że dobrze można brzmieć tylko na płycie? Trzy utwory z live sesji Olgi Polikowskiej – „Obiecaj”, „Musisz” i „Ulatuje” są najlepszym dowodem na to, że to nieprawda!

Olga Polikowska przearanżowała swoje electropopowe utwory i wykonała je w wersji z żywymi instrumentami. Tego trzeba polskiej scenie muzycznej. Świetny wokal, doskonali muzycy – to powrót do najlepszej jakości dźwięków i fantastycznych brzmień. Olga, oprócz swojego stałego składu koncertowego, zaprosiła do nagrania live sesji wybitnych muzyków młodego pokolenia. Na basie możemy usłyszeć i zobaczyć Adama Świerczyńskiego (basista m.in. Rosalie.) czy Kubę Łupińskiego (trębacz w orkiestrze koncertowej The Dumplings).

Utwór „Obiecaj” dostępny jest jedynie w wersji na żywo, zarejestrowanej podczas jednej z live sesji Olgi Polikowskiej. Na wersję studyjną, fani artystki będą musieli jeszcze chwilę poczekać. „Po nawiązaniu w naszej twórczości do stylu lat 80, a następnie oparciu się na mocnym synthcie, w naszych głowach pojawił się utwór Obiecaj. Bujający beat i mięsisty arpeggiator basowy zapewniły mocno taneczno-klubowy klimat.
Jest lekko i radośnie, a powtarzające się słowa “Obiecaj mi, Obiecaj… głęboko, mam nadzieję, zapadają w pamięć. Wiem, że ten utwór będzie poruszał wszystkie nogi” – mówi artystka.

Musisz” to drugi singiel wschodzącej gwiazdy electro-pop w Polsce, który swoją premierę miał we wrześniu 2018. Dokładnie tak jak singiel „Ulatuje”, drugi utwór Olgi, już nieco mocniejszy i zdecydowanie bardziej elektroniczny, został dopieszczony przez dwóch producentów muzycznych – Łukasza Marona oraz Szatta.

Ulatuje” to pierwszy z trzech utworów, które artystka wraz z zespołem zdecydowała się zaprezentować w wersji live. Nowa wyjątkowa aranżacja – do popowego, elektronicznego utworu muzycy dodali więcej żywych instrumentów (m.in. trąbkę, gitarę) i w ten sposób nadali znanemu singlowi zupełnie nową jakość i energię.

Olga Polikowska zadebiutowała na polskiej scenie muzycznej w lipcu 2018 roku. Jej pierwszy singiel „Ulatuje”, który został wyprodukowany we współpracy z Łukaszem Maronem (Flemings, Natalia Moskal) i Szattem (zespół Kroki), od razu zyskał przychylność i pozytywne opinie dziennikarzy. „Takich piosenek szukam w polskim popie: pozbawionych balastu pretensjonalności, stawiających na chwytliwe melodie (dawno nie słyszałem takiego refrenu w polskim mainstreamie), szukających porozumienia z r&b, no i wreszcie ubranych w błyszczące synthowe szaty. To wszystko znalazłem w singlu Olgi (za który muzycznie odpowiadają: Łukasz Maron, więc jakby wiadomo; oraz Szatt z zespołu Kroki), która może i chowa się trochę za vintage’ową firanką, ale wyraźnie spogląda w przyszłość. I bardzo się cieszę, bo startując z pozycji “polskiej Jessie Ware” można chyba naprawdę daleko zajść.” – o singlu „Ulatuje” mówi Tomek Skowyra z Porcys.

Więcej o artystce na www.facebook.com/polikowskaolga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here