Dzięki Google, internet świętuje 44 rocznicę BreakDance i Hip-Hop!

0

11 sierpnia 1973 rozpoczęła się nowa era w muzyce i modzie. Tak pokrótce Google zaczyna akcję prowadzoną na ogromną skalę dzięki swej przeglądarce internetowej.

Nie będąc pewnymi dat, sprawdziliśmy wszelkie informacje, które pojawiły się w “nagłówku” przeglądarki Google. I rzeczywiście:
Tzw. “Break” w muzyce pojawił się 11 sierpnia 1973 roku w nowojorskiej dzielnicy Bronx.
To tam, na imprezie z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, pewien nikomu nieznany artysta o pseudonimie DJ Kool Herc, zaczął używać dwóch gramofonów. Idea była prosta. Impreza szła tak dobrze, że należało wpaść na pomysł i przedłużyć zabawę, a głównie taniec. W ten sposób powstał zlepek dwóch słów “BreakDance”.
Dla podkręcenia już rozbujałej imprezy, zaproszono tzw. MC, czyli mistrza ceremonii. Ten miał za zadanie rymować w rytm beatu.
W ten banalny, wydawać by się mogło sposób, powstał Hip-Hop. Gatunek muzyczny, ale i bardzo silny trend modowy, który do dnia dzisiejszego święci triumfy.

Google świetnie wykorzystało tę rocznicę i na jej cześć zorganizowano, a raczej stworzono specjalny wirtualny stół mikserski, na którym każdy użytkownik przeglądarki może poskreczować i poprzerzucać ulubione winyle.
Sprawdziliśmy! Działa to genialnie! Choć zabawa staje się jeszcze lepsza, gdy odpalimy narzędzie na telefonie lub tablecie, czyli na urządzeniach z ekranami dotykowymi.

Brawo Google! Świetna zabawa i wspaniała rocznica!

Właźcie na www.google.pl i bawcie się muzyką. Czy jesteście fanami Hip-Hop czy nie, zabawa jest przednia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here